1. HABERLER

  2. SPOR

  3. U19 Gençler Ligi Siirt birincisi Siirt İdman Yurduspor oldu
U19 Gençler Ligi Siirt birincisi Siirt İdman Yurduspor oldu

U19 Gençler Ligi Siirt birincisi Siirt İdman Yurduspor oldu

Uzun süren maratonun ardından ipi göğüsleyen Siirt İdman Yurduspor şampiyonluğun mutluluğunu yaşıyor.

A+A-

8 takım arasında yapılan turnuvada A Grubu'nu Siirt Belediyespor ile B Grubu'nu ise Siirt İdman Yurduspor birinci tamamladı. Grup liderleri arasında oynanan zorlu final maçını ise Siirt İdman Yurduspor 2-1 kazanarak birinci oldu.

Bundan sonra Siirt'i Türkiye'de temsil edecek olan Siirt İdman Yurduspor Kulüp Başkanı Nedim Toprak, Belediyespor'u tebrik ettiğini ve güzel bir centilmenlik sergilediklerini ifade etti. Geçen yıl şampiyonluğu Belediyespor'un kazandığını ve Siirt'i temsil ettiğini belirten Toprak, bu yıl Türkiye'de Siirt'i en iyi şekilde temsil edeceklerini söyledi.

Etkinliklerde büyük destek beklediklerini dile getiren Toprak, imkân sağlanması halinde güzel sporcuların yetiştirileceğini anlattı. Şu anda 200 sporcunun kulüpte çalıştırıldığı ve yetiştirilmeye gayret gösterildiğini ifade eden Toprak, kısıtlı imkânlarla bu kadar yetiştirildiğini ancak, imkânlar sağlanması halinde 500 kişide yetiştirilebileceğini ve başarı gösterileceğini söyledi.

Gençlerin spordaki başarıları ile topluma kazandırıldığını anlatan Toprak, “Bu çalışmayla birlikte hem öğrenci, hem aile ve hem toplum kazanıyor ve gençler bataklıktan kurtulmuş oluyor. Ancak imkânlarımız çok kısıtlı. Destek bulamadığımız taktirde turnuvaya katılamama durumumuz var malesef” dedi.

Bu haber toplam 2892 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!