1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Türkiye’ye “Fransız” kalana Başbakan’dan ayar
Türkiye’ye “Fransız” kalana Başbakan’dan ayar

Türkiye’ye “Fransız” kalana Başbakan’dan ayar

Türkiye, Başbakan Erdoğan’ın 2.Davos olarak tabir edilen çıkışını konuşacak

A+A-

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde Başbakan Tayyip Erdoğan öyle bir çıkış yaptı ki Türkiye’de bu çıkış ikinci “One Minute” olarak değerlendirildi.

ikinci one minute vakası

AKPM’de (Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi) Türkiye’nin yüzde 10’luk seçim barajı ve darbe girişiminde bulundukları iddiasıyla tutuklanan gazetecilerle ilgili konular gündeme getirilerek bazı parlamenterler tarafından Türkiye eleştirildi.

Eleştiri yapanlardan birisi de Libya’da son zamanlarda yaşanan halk ayaklanmalarını bahane ederek Libya halkına askeri müdahalenin başını çeken Fransa’nın bir parlamenteriydi. Eleştiriler üzerine konuşma hakkı isteyen Başbakan Erdoğan’ın devlet adamı ciddiyeti, dengeli, kendinden emin bir üslupla cevap vermesi salondaki tüm Avrupa’lı parlamenterlerin dikkatlerini topladı.

“Hanımefendi Türkiye’ye Fransız kalmış”

Konuşmasının bir bölümünde eleştirilerin başını çeken Fransız Parlamentere hitaben “Hanımefendi Fransız galiba. Türkiye’de bir deyim vardır: Kendisi Türkiye’ye de Fransız kalmış” şeklindeki sözleri bazı Avrupa’lı parlamenterler tarafından alkışlarla karşılandı.

Seçim barajıyla ilgili ise Başbakan Erdoğan, “Biz bu konuyu halkımıza sorarız, size değil” sözleri alkışlarla karşılanan bir başka açıklaması oldu.

Bu haber toplam 2917 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!