1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türkiye’nin önemli fikir adamlarından biri: Süleyman Yalçın
Türkiye’nin önemli fikir adamlarından biri: Süleyman Yalçın

Türkiye’nin önemli fikir adamlarından biri: Süleyman Yalçın

Türkiye’de yıllarını milli kültürüne adamış önemli bir fikir adamı olan Prof.Dr.Süleyman Yalçın, dün İstanbul’da Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde anıldı.

A+A-

Başkanlığını Edebiyatçı-Yazar hemşehrimiz Mehmet Nuri Yardım’ın yaptığı ve kısa adı ESKADER olan Edebiyat, Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği, nerede milli değerlere sahip kültür ve fikir adamı varsa onu buluyor ve özellikle gençlerin tanımasına olanaklar sağlıyor. İşte o etkinliklerden bir tanesi de dün Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

süleyman yalçın

Prof.Dr.Süleyman Yalçın’a Saygı” adlı programa vatandaşların yanı sıra sanat, kültür, fikir ve edebiyat dünyasından çok sayıda önemli isimlerle birlikte yerel yönetimlerden de birçok yetkili isim katıldı. ESKADER Başkanı Mehmet Nuri Yardım’ın moderatörlüğünü yaptığı anma programında Prof.Dr.Yalçın’ı kendi dilinden ve kendisini yakından tanıyanların dilinden anlatan kısa bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Daha sonra kürsüye davet edilen etkinliğin özel konukları tarafından Prof.Dr.Süleyman Yalçın hoca ile ilgili anılar, tespitler ve önemi hakkında salondakiler bilgilendirildi.

Prof.Dr.Süleyman Yalçın, ömrünü ülkesine ve milletine hasretmiş önemli bir fikir adamı. Her ne kadar yeni nesil tarafından tanınmıyor ve medyatik olmasa da Türkiye’nin fikir dünyasında önemli hizmetleri bulunmuş birisidir. Aydınlar Ocağı’nın kurucu başkanlarındandır.

prof.dr.süleyman yalçın

SÜLEYMAN YALÇIN

süleyman yalçın

süleyman yalçın

Bu haber toplam 2024 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!