1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Türkiye TEOG birincisi Baykan’dan çıktı
Türkiye TEOG birincisi Baykan’dan çıktı

Türkiye TEOG birincisi Baykan’dan çıktı

Siirt il genelinde eğitim alanında yapılan yatırımlar, meyve vermeye başladı.

A+A-

Siirt’te son yıllarda, bölgemiz için de son derece önemli olan eğitim çalışmalarında yapılan yatırımlar ve projeler, eğitimde büyük bir başarıyı beraberinde getirdi. 

25-26 Kasım 2015 tarihleri arasında yapılan, Temel Eğitiminden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında; 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak, Türkiye birincileri arasına giren, Siirt-Baykan Cumhuriyet Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Ferda Gümüş Siirt’in ve Baykan’nın gururu oldu.

Ferda Gümüş, TEOG sınavında Türkiye birincileri arasına girdi. Aynı okulda okuyan Şevval Kurkutçu 116, Mervan Özger 112, Veysel Obut ise 111 soruya doğru yanıt vererek, TEOG sınavında ilçenin gururu oldu. 

Siirt Valiliği himayelerinde, Baykan Kaymakamlığınca desteklenen Okul kurslarına iştirak eden öğrencilerin, Türkiye’de derece yapmaları gururla karşılandı.

Türkiye birincileri arasında yer alan Ferda Gümüş adlı öğrenci, tüm zorluklara rağmen, büyük bir azimle planlı ve Programlı çalışarak ve Okul kurslarında verilen destekler ile bu başarıyı elde ettiğini belirtti.

İlgililere teşekkür eden Ferda Gümüş, hedefinin Plastik Cerrahi Doktoru olduğunu kaydetti.

teog1-001.jpgteog2-001.jpgteog3.jpg

Bu haber toplam 3267 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!