1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türkiye Gençlik Cemiyeti İlimizi Ziyaret Etti
Türkiye Gençlik Cemiyeti İlimizi Ziyaret Etti

Türkiye Gençlik Cemiyeti İlimizi Ziyaret Etti

Türkiye’nin ilk gençlik cemiyeti olan Türkiye Gençlik Cemiyeti üyeleri ilimizde hem bir dizi ziyaretler bulundu hem de ilimizde ki ofis kurma işlemlerini yerinde incelemek için ziyaretlerde bulundu.

A+A-

Türkiye’nin ilk gençlik hareketi olarak bilinen Türkiye Gençlik Cemiyeti ülkedeki genç nüfusu ülkenin ekonomisine ve sosyal çalışmalarda azami çalışmalarında yer alması için kuruldu.

 

Siirtliler.Net Derneği merkezinde toplandılar

 

Ülkemizi Birleşmiş Milletler temsil eden tek cemiyet olan Türkiye Gençlik Cemiyeti ülke genelinde şimdiye dek yedi bölgede 46 ofis açarak örgütlenmesini büyük bir hızla gerçekleştiriyor. Cemiyet Başkanı Ömer Faruk Tanrıverdi “Türkiye’nin Birleşmiş Milletler Konseyinde Temsili geçerliliği olan herhangi bir Gençlik Konfederasyonun bulunmadığını dile getirdi. Gerçekleştirilen bu yapının geleceğin sahipleri olan Gençlere yönelik yatırımların azlığından bahsederek, bu noktada elde edilen verilere göre Türkiye’de yaşayan genç nüfusun 40 milyonun üzerinde olduğunu belirtti. Bu yoğunlukta genç nüfusa sahip bir ülkede gençlerin daha aktif bir yapıda rol almasını sağlayacak bir platform oluşturduklarını söyledi.   Bu oluşumun Vizyonu ve Misyonuna kısaca değinerek Genel Başkan Tanrıverdi şunları söyledi, “Ulusal ve uluslararası alanda faaliyetler göstererek Millî ve manevi değerler ışığında küresel olayları analiz ederek biz gençler buna hazırlıklı olmalıyız. Bulunduğumuz çağın zorlu rekabet şartlarına adaptasyon sürecinde analitik veriler üzerinden hazırlanmalıyız. Geleceğin üretken ve aktif gençleri olarak toplumun bilgi seviyesinin yükseltilmesi için çalışmak ve bu çerçevede faaliyet gösteren bütün gençlerle bir araya gelip ülkemizin Dünya üzerinde lider konuma gelmesini sağlayacak konjonktür de bir STK olmak için hep birlikte ilerleyeceğiz.” Dedi

 

İlimizde de önümüzdeki aylarda kurulacak olan Türkiye Gençlik Cemiyeti başkanlığına da Necmettin Sevgili getirildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2291 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!