1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Türk Eğitim-Sen Siirt şubesinden öğretmene saldırıya kınama
Türk Eğitim-Sen Siirt şubesinden öğretmene saldırıya kınama

Türk Eğitim-Sen Siirt şubesinden öğretmene saldırıya kınama

Geçtiğimiz hafta Kurtalan’da öğrencisi tarafından saldırıya uğrayan öğretmenle ilgili açıklama yapan Türk Eğitim-Sen Siirt Şubesi, “tüm kesimleri sorumluluğa davet ediyoruz” dedi.

A+A-

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:


Eğitim sistemimiz adeta deneme tahtasına dönüştürülerek içinden çıkılmaz sorunlar yumağı haline getirilmiştir. Alo 147 ihbar hatlarıyla öğretmenler hedef alınmakta kuşatılmaktadır. Bugün yaşanan şiddetin sorumluları, öğretmen ile öğrenci veliyi karşı karşıya getirip hedef gösterenlerdir.  Artan şiddet olayları bütün boyutlarıyla değerlendirilerek önlemler alınmalıdır. Öğretmenlere yönelik şiddetin öğrencilerin velilerin yararına sonuçlar doğurmadığı görülmektedir. Sistemin oluşturduğu sorunların suçlusu kamu görevlileri yani öğretmen değildir. Şiddetin en çok kamu hizmetlerinden yararlanan halkımıza zarar vereceği unutulmamalıdır. Hangi alanda olursa olsun şiddet uygulayanların cezalandırılması gerekmektedir. Yıllardır biriktirilerek çözümsüz hale getirilen sorunlar eğitim çalışanlarının üzerine bırakılmakta, öğretmen-öğrenci-veli arasındaki güven ilişkisi azaltılmaktadır. Halkımızın bu gerçeği görerek eğitim çalışanları ile iyi ilişkiler içinde olmasını bekliyoruz.

Son olarak ilimizdeki Kurtalan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Matematik Öğretmeni O.Y ‘ye yapılan saldırıyı tüm eğitim camiasına yönelik bir saldırı olarak ele alıyor ve kınıyoruz. Okullarda yaşanan şiddet olaylarının önüne geçebilmek için ilgili tüm kesimleri sorumlu davranmaya davet ediyoruz.

TÜRK EĞİTİM SEN SİİRT
Yönetim Kurulu

Bu haber toplam 1623 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!