1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tüm Eğitim Sen'liler EVET kararını açıkladı
Tüm Eğitim Sen'liler EVET kararını açıkladı

Tüm Eğitim Sen'liler EVET kararını açıkladı

Merkezi Siirt'te bulunan Tüm Eğitim-Sen isimli sendikanın başkan ve yöneticileri bir araya gelerek yaptıkları basın açıklamasında referanduma ilişkin EVET oyu kullanacaklarını ifade ettiler.

A+A-


Tüm Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası (Tüm Eğitim Sen) Genel Başkanı Selman Aksu, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek halk oylamasında "Evet" oyu vereceklerini açıkladı.

Tüm Eğitim Sen Genel Başkanı Aksu, Cumhurbaşkanlığı Sistemine Tüm Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası olarak, kuruldukları Nisan 2014 yılından beri parlamenter sistemin değişmesi gerektiğini, yerine Başkanlık sistemi tarzı bir yönetim şeklinin gelmesi gerektiğini her platformda vurguladıklarını, bu kararlarının sonuna kadar arkasında durarak, referandumda “Evet” diyeceklerini söyledi.

Bürokrasinin azalmasını, kazanılmış hakların korunmasını, reformların aralıksız sürerek insan hakları alanındaki istek ve beklentilerin karşılanmasını istediklerini belirten Aksu, şöyle devam etti:

"Çift başlılığın ortadan kalkmasını, Kurumlar arası işbirliğinin artmasını, Ehliyet ve liyakat ölçütlerine göre davranılmasını, Bağımsız ve tarafsız yargının oluşturulmasını, askeri yargının kaldırılmasını, İllegal yapıların devlet içine sızmasının engellenmesini, Yeni Türkiye’nin önünde duran setlerin kaldırılmasını, Daha Özgür, herkesin kardeşçe yaşayabileceği, kimsenin öteki olarak görülmeyeceği bir anlayışın hakim olmasını istiyoruz. Onun için “Evet” diyoruz. İçeride dışarıda, ebedi barış istiyoruz. Bölgesel ve küresel barışa katkı sağlamak için “Evet” diyoruz. Temsiliyetin genişlemesini, milletin iradesinin ön planda olmasını, sistem krizlerinin son bulmasını istiyor, Kayıt dışı siyaset arayışlarına son verecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini destekliyoruz. 

Bu haber toplam 2829 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!