1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Tüm Eğitim Sen’liler Ankara’dan memnun döndü
Tüm Eğitim Sen’liler Ankara’dan memnun döndü

Tüm Eğitim Sen’liler Ankara’dan memnun döndü

Ankara’ya giderek Milli Eğitim Bakanlığı müsteşarıyla görüşen Tüm Eğitim-Sen’liler, yapılan görüşmenin ardından Siirt’e memnun döndüler.

A+A-

Sendikanın resmi internet sitesi “tumegitimsen.org” adresinde yer alan habere göre sendika yetkilileri Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ile görüşerek çeşitli taleplerde bulundular. Sendikanın sitesinde yer alan haberin detayında ise şu bilgilere yer verildi:

Sendikamız yönetimi 23.03.2015 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı’nda Müsteşar Sayın Yusuf TEKİN’le bir buçuk saate yakın bir görüşme gerçekleştirmiş olup aşağıda belirtilen konularda talepte bulunmuş, Öğretmenlerimiz ve diğer Eğitim Çalışanlarımız için çok ciddi kazanımlarla geri dönmüştür. Kazanımla sonuçlanan konular; 1-Zorunlu Hizmet bölgelerinde görev yapan Öğretmenlerimiz diğer hizmet bölgelerinde görev yapan öğretmenlere oranla görev yaptığı yerin zorluk derecesi […]

Kazanımla sonuçlanan konular;

1-Zorunlu Hizmet bölgelerinde görev yapan Öğretmenlerimiz diğer hizmet bölgelerinde görev yapan öğretmenlere oranla görev yaptığı yerin zorluk derecesi göz önünde bulundurularak 3 ile 5 katı arasında daha fazla hizmet puanına sahip olacak ve böylelikle atama hakkı doğduğunda dilediği yere çok daha kolay bir şekilde gidebilecektir. örneğin Ankara ilinde 5 yıl görev yapan bir öğretmenin hizmet puanı söz gelimi 50 iken Siirt ilimizde 5 yıl görev yapan öğretmenin hizmet puanı ortalama 200-250 civarı olacaktır. 


2-Eylül 2015 te yapılacak Görevde Yükselme Sınavında sorulacak soruların zorluk derecesi hizmet sınıflarına göre ayarlanacak olup geçen sınavlarda % 15 lerde kalan başarı düzeyinin % 90 lara çıkartılması sağlanacaktır.

Bu kazanımlar Tüm Eğitim Sen kazanımları olup hiç bir sendikanın konularla bağlantısı bulunmamaktadır.

 

Daha önce talepte bulunduğumuz ve son aşamaya gelinen konular ise şöyle;

1-Yine zorunlu hizmet bölgelerinde görev yapan Eğitim Çalışanlarının maaşlarında bir iyileştirme yapılması konusundaki ısrarımız ve baskımız devam etmektedir. konu Maliye Bakanlığı ile pürüzlerin giderilmesinden sonra netlik kazanarak aylıklarda 500 ile 1000 TL arasında değişen oranlarda artış olacaktır.

2-Eğitim Öğretim Tazminatının bir maaş tutarına çıkartılarak her kademede görev yapan eğitim çalışanlarına ödenmesi konusunda yapılacak  yasa değişikliğinin akabinde ödenmesinin yolu açılacaktır.

Üzerinde konuşup fikir birliğine vardığımız yaklaşık 15 konu daha sonra açıklanacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Tüm Eğitim-Sen
Genel Merkezi

Bu haber toplam 2212 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!