1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Tüm Eğitim Sen 500 çocuğa giyecek dağıttı
Tüm Eğitim Sen 500 çocuğa giyecek dağıttı

Tüm Eğitim Sen 500 çocuğa giyecek dağıttı

Tüm Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası ( Tüm Eğitim Sen) Genel Merkezi tarafından Mevlit Kandili dolayısıyla 500 öğrenciye giyim yardımı yapıldı.

A+A-
Genel Merkezi Siirt’te bulunan Tüm Eğitim Sen Genel Başkanı Selman Aksu, tarafından düzenlenen basın toplantısında etkinlikle ilgili bilgi verildi.
 
Aksu, Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed'in doğduğu gece olan Mevlit Kandili dolayısıyla yardıma muhtaç 500 öğrenciye giyim yardımı yapıldığını söyledi.
 
Sendika bünyesinde oluşturulan komisyonun bir aylık çalışması neticesinde maddi durumu kötü olan ailelerin çocuklarına giyim yardımı yapılmak üzere çalışma başlatıldığını belirten Aksu, hayırseverlerin yardımıyla bugün 500 çocuğu giydireceklerini ifade etti.
 
 
Aksu; “Özellikle bölgemize göç başladığından beri göz ardı edilen yerli, yardıma muhtaç aileleri tespit etmeye çalıştık. Bununla beraber tabiki sığınmacı durumunda bulunan ve kendilerine herhangi bir yardımın ulaşmadığı tespitinde bulunduğumuz aileleri de göz ardı etmeden bu yardımları gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu yardımın özellikle mevlid kandili gibi çok önemli bir güne denk gelmesi bizim ve hayırseverler için ayrıca önem taşımaktadır. Sendika olarak bundan sonra da benzer yardımları yapmayı hedefliyoruz.” Dedi.
 
Yardımların dağıtımı sırasında çocukların çekilmesini uygun bulmadıklarını belirten Aksu, bunun için dağıtım öncesinde basın açıklaması yapmaya ihtiyaç hissettiklerini kaydetti.
 
tum-egitim-sen2-003.jpg
Bu haber toplam 1996 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!