1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Tüm Eğitim Sen 1.Yaş Gününü kutladı
Tüm Eğitim Sen 1.Yaş Gününü kutladı

Tüm Eğitim Sen 1.Yaş Gününü kutladı

2014’ün Nisan’ında Siirt’te kurulan Tüm Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası (Tüm Eğitim Sen) 1.Kuruluş yıldönümünü kutladı.

A+A-

1.Yıldönümünü coşkulu bir programla kutlayan Tüm Eğitim Sen’in programına sendika yönetimi ve üyelerinin yanısıra Siirt’teki eğitim camiasından da yoğun bir katılım oldu.

SENDİKALAR AYRIŞTIRICI DEĞİL BÜTÜNLEŞTİRİCİ OLMALI

Genel Merkezi Siirt’te bulunan tek sendika olan Tüm Eğitim Sen Başkanı Selman Aksu, programda sendikaların ayrıştırıcı ve bölücü değil bütünleştirici olması gerektiğine vurgu yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:


"Din, dil ve ırk ayırımı yapmadan herkese ve her kesime eşit olan bir sendikaya ihtiyaç duyulduğu ve tarafımızdan anlaşıldığından herkesi kucaklayan ve kimseyi ötekileştirmeyen bu sendikayı 2014 yılı Nisan ayında kurduk. Sendikanın çatısında her kesimde insanların olduğu, düşüncesi ne olursa olsun bu sendikanın kapısı herkese açıktır. Amacımız bölgemizi ve ülkemizin eğitim kalitesine katkı sunmak olduğu gibi ülkemizin iç barışına da katkıda bulunmak istiyoruz. Kimsenin kimseye paralel gruplaşmaların olmadığı ülkenin birlik ve beraberliğini bütünleştirici misyonuna önem veren bir sendika olmaya devam edeceğiz."


Konuşmanın ardından yerel sanatçılar tarafından Türkçe, Kürtçe ve Arapça seslendirilen parçalar eşliğine sendika üyeleri halaylar çekti.

tum-egitim-sen1-004.jpgtum-egitim-sen2-004.jpgtum-egitim-sen3-001.jpg

Bu haber toplam 2551 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!