1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TRT Arapça yayına başladı
TRT Arapça yayına başladı

TRT Arapça yayına başladı

TRT, Türkiye ile Arap dünyası arasında köprü oluyor. 350 milyon nüfuslu bir coğrafyaya hitap edecek kanalın açılışı Başbakan Erdoğan İstanbul Ofisi'nde düzenlenen törenle yayın hayatına başladı.

A+A-

Birbiri ardına açtığı kanallarla atağa geçen TRT, şimdi de Arapça yayınıyla 350 milyon nüfusu olan bir coğrafyaya hitap edecek.

"TRT Arapça" bugün yayın hayatına başladı

24 saat Arapça yayın yapacak kanalda, kadın ve çocuk programları, eğlence, belgesel ve haber programları yayınlanacak.

Kanal, sabah kadınlara yönelik hazırlayacağı kuşak programları ile Arap dünyasının kadınları arasında önemli bir izleyici kitlesine ulaşmayı hedefliyor. Türkiye’de reyting rekorları kıran diziler de Arapça dublajıyla izleyiciye ulaşacak. Programların büyük bölümü Arap ülkelerinden programcılar tarafından ekrana yansıtılacak.

TRT Arapça Kanal koordinatörü Sefer Turan: “Müzik eğlencede hem Türk hem Arap sanatçılar birlikte Türkçe ve Arapça şarkılar söyleyecekler. Aynı zamanda yarışma programlarımız olacak. Programlarımızın bir kısmı Türkiye’de çekilecek bir kısmı Arap ülkelerinde çekilecek.” dedi.

Kanal, 350 milyon nüfusa sahip Arap ülkeleri ile Türkiye arasında bağları güçlendirecek. Aile kanalı niteliğindeki TRT Arapça, yayınlarını 3 farklı uydu üzerinden sürdürecek.

TRT’nin yeni kanalı Türksat 3A, Arapsat ve Nilsat üzerinden yayın yapacak.

Frekansı: 11096 H (yatay)30000.

Bu haber toplam 3122 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!