1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Torunuyla birlikte okula gidiyor
Torunuyla birlikte okula gidiyor

Torunuyla birlikte okula gidiyor

56 yaşında okuma-yazmaya öğrenmeye karar verdi. Torunuyla birlikte 1.sınıfta olan torunuyla birlikte okula gidiyor.

A+A-

Siirt’te Çal mahallesinde yaşayan Nafiye Taylan, torunu Yağmur Timurtaş’ı okula bıraktıktan sonra aynı okulda açılan okuma-yazma kursuna başladı.

 

Siirt Valisi Musa Çolak’ın eşi Gülsüm Çolak, Ayyıldız İlköğretim Okulu bünyesinde açılan okuma-yazma kursunu ziyaret ederek, Nafiye Taylan’la görüştü. 56 yaşında okuma-yazma öğrenmeye karar veren Nafiye Taylan’ı örnek gösteren Bayan Çolak, öğrenmenin yaşı olmadığını vurguladı.

 

Eğitim ve öğretimin önemine değinen Gülsüm Çolak, "Torununa bakmak zorunda olan ve her gün onu okula götürüp, getiren Nafiye Taylan, okulun bünyesinde açılan okuma-yazma kursunu duyunca kendisini kaydettiriyor. Milli Eğitim yetkilileri ile yaptığımız sohbet toplantısında bunu bana anlattıklarında etkilenmiş ve merak etmiştim kendisini. Bu gün de her gün torunu ile birlikte okula giden ve bu yaşta okuma-yazma öğrenmeye karar veren 56 yaşındaki Nafiye Taylan teyzemizi ziyaret ederek, tanışmak istedim. Bu azim ve cesaretinden dolayı kendisini kutluyorum. Nafiye Teyze gibi annelerimizi, ablalarımızı gördükçe gururlanıyoruz." dedi.

 

Bayan Gülsüm Çolak’ın ziyaretinin kendisine büyük moral verdiğini belirten Nafiye Taylan ise, öğrenmenin yaşı olmadığını belirterek, "Öğrenmek ve öğretmek istiyorum. Bunun için torunumun okulunda açılan bu kursa kendimi yazdırdım. Torunum Yağmur 1. sınıfa girerken, bende okuma-yazma kursuna katılıyorum." diye konuştu.

 

Okuma-yazma kursuna devam eden diğer bayanlarla da sohbet eden Siirt Valisi Musa Çolak’ın eşi Gülsüm Çolak, okumaya geçen bayanların kitap okuma heyecanlarına ortak oldu. kursiyerlerin dert ve sıkıntılarını da dinleyen Bayan Çolak, "Bu gün sizlerle tanışmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Burada açılan okuma-yazma kursunu tamamladığınızda kendi kendinize alış veriş yapabileceksiniz, torunlarınıza derslerinde yardım edebileceksiniz. Eğitim herkese gereklidir. Biz her zaman sizlerin yanında ve destekçiniz olacağız." diyerek, çabalarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürü T.Fikret Eteker’e teşekkür etti.

 

Kursa katılan genç bayanlar, okuma-yazmayı öğrendikten sonra ehliyet almak istediklerini ve bu konuda Bayan Gülsüm Çolak’tan destek istediklerini ifade ettiler.

Bu haber toplam 2531 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!