1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Toplumun vicdanını rahatsız eden olayı kınıyoruz
Toplumun vicdanını rahatsız eden olayı kınıyoruz

Toplumun vicdanını rahatsız eden olayı kınıyoruz

Eğitim-Bir-Sen Siirt Şubesi yaptığı yazılı açıklamada ilimizde yaşanan ahlaksız ve insanlık dışı olayın faillerine caydırıcı cezaların verilmesi ve suçluların ortaya çıkarılmasını istiyoruz dedi.

A+A-

Toplumun Vicdanını Rahatsız Eden Olayı Kınıyoruz

 

Geçtiğimiz günlerde ilimizde vuku bulan, çocukların cinsel istismarı, başta eğitimcilerimiz olmak üzere Siirt halkı tarafından nefretle karşılanmıştır.

 

Geleceğimiz olan çocuklar üzerinde, yıkıcı etki oluşturan bu olayı nefretle kınıyoruz. Bu ahlaksız ve insanlık dışı olayın olası faillerine, bu tür olayların yaşanmaması için caydırıcı cezaların verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Olayın bir an önce aydınlatılması ve suçluların bir an önce ortaya çıkarılmasını istiyoruz.

 

Toplum vicdanında rahatsızlık oluşturan, vicdanımızı yaralayan bu olayı, lanetliyor ve esefle kınıyoruz.

 

Ancak bu olayı kınarken; olayın, münferit bir olay olduğunun altını önemle çiziyoruz. Ulusal bir gazetede olayla ilgili yapılan haberin içeriğinde geçen “Siirtli erkekler müthiş bir dayanışma, birlik ve beraberlik halindeydi” ifadesi, sanki bu olayın ortaya çıkmaması için toplumsal bir mutabakat varmış izlenimi verdiğinden Siirtliler tarafından tepkiyle karşılandığını görüyoruz. Bu iğrenç hadisenin Siirt’e mal edilmemesi gerektiğini özellikle belirtmek istiyoruz.

 

EĞİTİM-BİR-SEN

SİİRT ŞUBESİ

Bu haber toplam 1897 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!