1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Toki’den Yoksullara 256 Ev
Toki’den Yoksullara 256 Ev

Toki’den Yoksullara 256 Ev

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından, İlimiz Merkez Doğan Mahallesinde,256 adet yoksul konut ve sosyal tesisleri yapılmaya başlandı.

A+A-

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından, yoksul vatandaşlar için yaptırılacak ve 70 metrekare 256 adet yoksul konutu ve sosyal tesislerde inşaat çalışmalarına başlandı. Konutların 2012 de teslim edileceği açıklandı.

23. dönüm arazi üzerinde yapılacak olan 256 adet konutun yer tesliminin, 1 Nisan 2011 tarihinde ilgili firmaya verildi. Konutların 1 Ekim 2012 de hak sahiplerine teslim edileceğini belirtti.

Siirt Valisi Musa Çolak, yerinde ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Çolak ziyaret sonrası yaptığı açıklamada ”Burada yapılacak konutlar; 8 blok halinde her blokta 32 daire yapılacak, daireler 70 M2 olacaktır. Konutlar ve sosyal tesisler, 550 işgününde bitirilecek, tarih vermem gerekirse; 1 Ekim 2012 tarihinde tamamlanacaktır. Toplu konut İdaresi tarafından yapılan konutlar İlimizin konut sıkıntısının çözümünde ve özellikle de dar gelirli vatandaşlarımızın ev sahibi olmalarında büyük katkı sağlayacaktır. Sadece konut üretmeyen aynı zamanda her türlü sosyal imkânları ile yeni kentsel yerleşimler ile yaşanılabilir yaşam alanları oluşturan, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı bu projeleri ile İlimizin konut sorununun çözümüne büyük katkıda bulunacağı gibi, Vatandaşlarımızın layık olduğu alt yapısı çözülmüş eğitim, kültür, ticaret ve diğer sosyal tesisleri tam, nitelikli yerleşim alanlarında yaşamasını da sağlamış olacaktır.” Dedi

Bu haber toplam 2949 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!