1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TOGEM İlk Sınavını Depremzedelerle Verdi
TOGEM İlk Sınavını Depremzedelerle Verdi

TOGEM İlk Sınavını Depremzedelerle Verdi

2005 yılında Üsküdar Belediyesi tarafından hayata geçirilen ülkede 8 şubesi olan TOGEM Aydınlar Belediyesinin iştirakleriyle ilimizde de kurulduktan sonra il sınavını ilimize yerleştirilen depremzedelerle verdi.

A+A-

Kuruluşunun amacında dar gelirli ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak bunun yanında sosyal sorumluluk çerçevesinde eğitim alanında kadınlara destek çıkan Toplum Geliştirme Merkezleri ülkenin 8 bölgesinde faaliyet gösterirken bunlardan biri olan Siirt TOGEM Aydınlar Belediyesi tarafından ilimizde faaliyetlerine depremzedelere yardımlarda bulunarak başladı.

 

Van ilinde meydana gelen deprem ile ülkenin her yerine göç etmek zorunda kalan depremzedelerin bir kısmı da ilimize geçici olarak yerleşti. Tüm varlıklarını kaybeden depremzedeler temel ihtiyaçlarını valilik, belediye yanı sıra sivil toplum kuruluşları karşılamaya devam ediyor. TOGEM de ihtiyaç sahibi depremzedelere günlük ihtiyaçlarının karşılanması konusunda 1 tır dolusu yardım dağıtarak ilk sınavını başarılı bir verdi.

 

TOGEM’in işleyişi konusunda bilgi veren Aydınlar Belediyesi Başkanı Mesut Menduhoğlu konuşmasında  Toplum Geliştirme Merkezimiz Belediyemiz bünyesinde kurulan bir birimdir. Bu birim amacı sosyal güvencesi olsun yâda olmasın bize müracaata eden yasa bizlerin tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerine yaptığımız kısa bir araştırma sonrasında edindiğimiz bilgileri veri tabanımıza kaydedip ihtiyaç sahiplerin ihtiyaçları doğrultusunda gerekli materyalleri aileye özel koli haline getirip kendilerinin evine kadar götürüyoruz. Hazırladığımız kolilerde bebek mamasından gıdaya elbiseden temizlik malzemelerine kadar her şey mevcut. Bunun yanında genç kızlarımıza çeyiz veriyoruz. Tabii bunları tamamen hayırseverler karşılıyor. TOGEM’in merkezi olan Üsküdar Belediyesi bu ihtiyaç sahiplerine dağıtılan yardımların büyük bir bölümünü karşılıyor. Siirt TOGEM olarak il faaliyetimizde depremzedelerin yanında olduk. Şehrimize gelen depremzede ailelerin ilk olarak ihtiyaçlarını tespit ettik sonrada tespit ettiğimiz ihtiyaçları kendilerine verdik. Bu dağıtımlarımızı Siirt Merkez, Kayabağlar Beldesi, Ziyaret Beldesi ve Aydınlar ilçesine yerleşen depremzedelere verdik.” Dedi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 2025 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!