1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tiyatro Mişar, Baykan’ın Sarısalkım köyündeydi
Tiyatro Mişar, Baykan’ın Sarısalkım köyündeydi

Tiyatro Mişar, Baykan’ın Sarısalkım köyündeydi

Tiyatro Mişar “Erkekler Köyü-MİHRİBAN” oyununu Sarısalkım Köyünde sahneledi.

A+A-

Siirt ilinde iki yıldır çalışmalarını sürdüren BAĞÇEV-DER (Bağgöze ve Çevre Köyleri Derneği) bünyesinde kurulan Tiyatro Mişar “Erkekler Köyü-MİHRİBAN” isimli oyunu Siirt ili Baykan ilçesi Sarısalkım(Narê) Köyü İlköğretim Okulunda sahneledi.

Sarısalkım Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Abdulhamit Gök ve Okul Öğretmenleri, Köy Muhtarı, Karakol komutanı, Sarısalkım Köyü sakinleri, Öğrenciler ve Velilerin izlediği Tiyatro Mişar’ın “Erkekler Köyü-MİHRİBAN” adlı oyunu büyük bir beğeni ile izlendi.

Köydeki kadınların yaşadığı sorunlar, çevre ve insan ilişkilerinin yozlaştırılmasını ince esprilerle eleştirerek insanları hem güldüren, hem de eğlendiren bir oyun olarak sahneye konulması yapılan çalışmanın ne kadar da yerinde tespitler olduğunu seyirciye açıkça hissettiren trajikomik bir oyundur.

Mustafa Firuz BOZKURT’un yazdığı ve BAĞÇEV-DER yönetim kurulu üyesi İzzettin OKTAY’ın yönettiği oyunda Ahmet Nas, Arat Akkurt, Azad Dündar, Gurbet Kılıçarslan, Gülbahar Erbek, Mazlum Esen, Metin Batur, Nergiz Erbek, Ramazan Kurt, Randi Yıldırım, Rezzan Yıldırım, Rukiye Yıldırım, Serhat Ay, Şilan Arslan, Vedat Aksu oyuncu olarak yer aldı. Reji asistanlığını Arafat Kaya’nın yaptığı oyunun dekor ve kostümlerini ise Mazlum Esen hazırladı.

Dışarıdan bir tiyatro grubunun ilk kez gelip köyde oyun sergilediğini dile getiren Sarısalkım Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Abdulhamit Gök “Hem öğrencilerimiz hem de Velilerimiz ve köylülerimiz için çok verimli bir etkinlik olarak güzel bir çalışmanın okulumuzda sahnelenmesi bizleri çok memnun etti. Öğrencilerimize yıl boyunca vermek istediğimiz eğitimlerin bir nevi sanatsal bir dil olan tiyatro ile gösterilmesi ayrı bir heyecan yaratmıştır. Bizim talebimize uygun bir cevap vererek kendi bünyelerinde çalışmalarını sürdüren Tiyatro Mişar’ın hazırladığı “Erkekler Köyü-MİHRİBAN” adlı oyunlarının okulumuzda sahnelenmesine katkı sunan BAĞÇEV-DER başkanı Yılmaz Aksu ve yönetim kurulu üyeleri ile oyunda emeği geçen herkese okulumuz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

17 HAZİRAN CUMA GÜNÜ HALK EĞİTİM’DE SAHNELENECEK

Tiyatro Mişar’ın hazırladığı “Erkekler Köyü-MİHRİBAN” adlı oyun 17 Haziran 2011 Cuma günü saat 19:30’da Siirt Halk Eğitim Merkezi salonunda sahnelenecek olup tiyatro ve sanat sevdalılarının davet edildiği belirtildi.

Bu haber toplam 3752 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!