1. YAZARLAR

  2. Diyaeddin Temiz

  3. Tıp Fakültesi yerinde bir gelişme mi?
Diyaeddin Temiz

Diyaeddin Temiz

Yazarın Tüm Yazıları >

Tıp Fakültesi yerinde bir gelişme mi?

A+A-

Anıtın karşısındaki özel idare binası yapılırken ağzımız açık kalmıştı, bugün ise “ne ucube bina olmuş, şehrin özellikle de Camii’nin silüetini bozuyor” diyoruz.

Siirt’e havaalanı yapılırken ne kadar muhteşem dedik, sonra riskli bir havaalanı olduğu ortaya çıktı. Onlarca yeni havaalanı yapılırken Siirt’te zaten var diye yapılmadı.

Üniversite en büyük beklentimiz olmuştu. Derken “81 İle üniversite” sloganı ile biz de üniversiteye kavuştuk. Ama beklentimiz, beklediğimiz gibi çıkmadı.

Otomobil Fabrikası, Elektrikli Otobüs Fabrikası, Siirtspor vakası...vs vs

Veee, beklenen son müjde de geldi: “TIP FAKÜLTESİ” .Basına da, Siirt ekonomisine katkı sunacağı şeklinde servis edildi.

Ne diyelim?

Yerinde, güzel bir gelişme mi?

Sayıları ziyadesiyle fazlaca olan Ziraat Mühendisleri, Kimya öğretmenleri derse girecek diye mi üzülelim. Yok olur mu öyle şey derseniz, Sağlık Yüksek Okulunda kaç doktor olduğuna bakın.

Kendini Diyarbakır hekimlerine emanet etmekten korkan hastaların ,Siirt’ten şaşmayacaklarını mı düşleyelim? Çapa ve Cerrahpaşa Tıp’ın borç batağında olmasının bize emsal teşkil etmeyeceği ile mi kendimizi avutalım.

Beyler sizi bilmem ama ben Siirt’e Tıp Fakültesi kararını bir müjde olarak okumuyorum. Amaç esnafı rahatlatmaksa başka ve daha etkili çözümler mevcut.

Siz hala Rize’de var, Yozgat’ta var, Tokat’ta var... mı diyorsunuz?

Bu yazı toplam 2027 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
4 Yorum