1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tıp Bayramı Siirt’te ayrımcı bir anlayışla kutlandı
Tıp Bayramı Siirt’te ayrımcı bir anlayışla kutlandı

Tıp Bayramı Siirt’te ayrımcı bir anlayışla kutlandı

Tıp Bayramı kutlama etkinlikleri Siirt’te askeriyede yapılır.

A+A-

Bırakın sıradan bir vatandaşı Başbakan Erdoğan’ın eşinin bile kışlaya alınmadığı haberlerini okuduğumuz günlerde Tıp Bayramı’nın Siirt’teki kutlamalarının askeri gazinoda yapılması başörtülü doktorlara atılan bir çalım olarak değerlendirildi.

Geçen yıl Cumhuriyet Bayramı’nın Siirt’teki kutlamalarında, tören alanına başörtülülerin alınmaması halen hafızalardaki tazeliğini koruyor. Sanki Siirt’te hiç muhafazakâr aileler yokmuş, başörtülü doktorlar yokmuş gibi davranılması “Bu nasıl bir ayrımcılıktır?” sorusunu akıllara getirdi.

ALTERNATİF TIP BAYRAMI MI KUTLANILSIN?

Eşleri başörtülü olan doktorlar veya başı örtülü olan doktorlarımızın kapıdan geri çevrilmesi korkusuyla katılmadıkları Tıp Bayramı Kutlamaları tam bir ötekileştirme ve ayrıştırma örneği olarak gündemde yerini aldı. Muhafazakâr doktorlar ne yazıkki eşlerini yanlarında götüremediler.

Kendi bayramlarını kutlama hakları ellerinden alınmış olanlara sorduk niçin katılmadınız diye? Verdikleri yanıt ise: “Oradan geri döndürüleceğimizi ve onurumuzun zedeleleneceğimizi bildiğimiz için…” şeklindeydi.

Peki Tıp Bayramı’nın Siirt’teki Kutlaması Yerel Basında nasıl yankı buldu?

İşte bir yerel gazetemizin haberinden kısa bir alıntı: “Bu yılki Tıp Bayramını bir düğüne benzetmek mümkündü. Salon çok güzel, davetliler samimi, nezih sanatçılar harikaydı. Servis düzenli ve saygılı, yemek menüsü çok zengindi…”

fotolar: mücadele gazetesi

Bu haber toplam 3516 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!