1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tillonun ilk halı sahası törenle hizmete girdi.
Tillonun ilk halı sahası törenle hizmete girdi.

Tillonun ilk halı sahası törenle hizmete girdi.

Aydınlar ilçesine yapılan ilk halı saha tesisi düzenlenen törenle hizmete girdi.

A+A-

Aydınlar Kaymakamlığınca Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında yapılan halı sahanın açılışını, Vali Musa Çolak, Kaymakam M. Şirin yaşar ve Aydınlar Belediye başkanı Mesut Memduhoğlu ile birlikte yaptı.

 

Aydınlar Kaymakamı M. Şirin yaşar açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Sodes kapsamında yapılan bu tesisin Siirt’ te yapılan en büyük halı saha olduğunu belirterek, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak kalması bedenen ve ruhen sağlıklı olmaları için önemli bir hizmetin meydana getirildiğini belirterek, İlçemizde yapılan tüm yatırımlarda olduğu gibi, bu tesisisin yapımında da her zaman yanımızda olan  ve bizlere verdikleri desteklerden dolayı Vali Musa Çolak’ a teşekkür ederim.” diye konuştu.

 

 

Açılış törende konuşan Vali Çolak,” 15-20 sene öncesine baktığımız zaman bu tür tesisler pek çok ilçelerimizde hatta illerimizde bile yoktu. Şimdi artık tüm ilçelerimizde halı sahalarımız var. Bu tabi ki devlet olarak, ulaştığımız gelişmişlik düzeyini gösteriyor, Siirt halkı topyekun en iyi hizmete ve hizmetin en iyisine en şereflisine layıktır. Bunun için elimizden gelinin en iyisini yapmak zorundayız. Çalışıyoruz ve daha çok çalışacağız. İnşallah vatandaşlarımıza daha güzel hizmetleri hep beraber gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.Törende konuşmaların ardından Siirt spor karması ile, Valilik İl idare şube Müdürleri arasında çiftkale futbol maçı düzenlendi, Kıran kırana oynan maçı, Vali Musa Çolak’ ın oynadığı ve kaptanlığını yaptığı, Valilik takımı kazandı.

 

Daha sonra Vali Musa Çolak, Aydınlar kalesinde yapılan çevre düzenlemesi ve diğer tesisileri gezerek, incelemelerde bulundu. Kalede piknik amacıyla gelen ailelerle sohbet ederek dert ve sorunlarını dinledi.

Bu haber toplam 2833 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!