1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tillo’nun çehresi değişiyor
Tillo’nun çehresi değişiyor

Tillo’nun çehresi değişiyor

Tillo (Aydınlar) ilçemizde çalışmalar Ramazan ayı demeden devam ediyor. Belediye-Kaymakam el ele Tillo’nun çehresini değiştirecekler.

A+A-

Ramazan bayramının ardından bitirilmesi planlanan birçok çalışmayla turizm enerjisi taşıyan Tillo ilçemiz

Birçok çalışmanın Ramazan bayramının ardından bitmesiyle Tillo’da Ramazan öncesi ile sonrası arasında önemli bir çehre değişikliği yaşanacak. Hafta başından itibaren başlayan ilçenin farklı noktalarındaki çalışmaların önemli bir bölümü Ramazan bayramının akabinde bitirileceği planlanıyor.

Tillo’nun çehresini değiştirecek olan çalışmalardan başlıcalar;

YENİ SU HATTI ÇEKİLİYOR: Devlet Su İşleri (DSİ), ilçeye yeni bir isale su hattı çekmeye başladı.

ELEKTRİK DİREKLERİ YER ALTINA İNİYOR: Tillo’nun girişi ve çarşı meydanındaki elektrik direkleri yer altına inecek. Tedaş ihalesini yaptı ve müteahhit yer teslimini aldı.

PARKE TAŞI DÖŞENİYOR: Karayolları’na ait müteahhit 3 gündür ilçede çalışmaya başladı. İlçe girişi, askeriyenin bulunduğu mevkiden Kaymakamlık mevkiine kadar Sağ-Sol kaldırımlar ile Orta Refüjler Diyarbakır bazalt taşıyla döşeniyor.

İSTİNAT DUVARLARI: Siirt ile Tillo arasındaki yolun çeşitli noktalarında istinat duvarları örülmeye başlandı. Aynı zamanda beton asfalt dökme çalışması da başlayacak.

KANALİZASYON BORULARI DÖŞENİYOR: 1750 metre kanalizasyon borusu ilçeye dün (Perşembe) itibariyle indirildi. Kanalizasyon borularının döşenmesi çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacak.

PARKE TAŞI: 7500 metre parke taşı ihalesi yapıldı. Tedaş’ın elektrik direklerini yer altına indirme çalışmasının ardından parke taşları ilçe merkezine döşenmeye başlanacak.

HASYA HATUN TÜRBE ÇALIŞMALARI: Hasya Hatun Türbesi ziyaretçilerinin su ihtiyacı bugüne kadar tankerlerle sağlanıyordu. Dün (Perşembe) yapılan sondaj çalışmasıyla dinamo indirildi ve su çıkmaya başladı. Türbenin iç çevre düzenlemesi çalışmalarına da başlanıldı.

KÜLLİYE ONARIMI: Yılan hikâyesine dönen ve çürümeye terk edilen Külliyenin teslimi İl Özel İdare’den alındı. Maliye Bakanlığı, külliyenin teslimini ilçe belediyesini verdi. Geçen hafta ihalesi yapılan külliyenin onarım çalışmalarının bitmesinin ardından misafirhane olarak hizmet verecek. 32 yatak kapasitesi 47 yatak kapasitesine çıkarılacak.

KALE’YE SU HATTI : Kaletül Üstad bölgesinin su problemi tamamen çözülüyor. Tankerlerle taşınan sular Kale mevkisine gelen ziyaretçilerin en büyük çilesiydi. Kaymakamlık ile birlikte proje hazırlayan Belediye, ilçe merkezinden Kale bölgesine isale hattı çekiyor. İhale aşamasında olan bu proje sayesinde Kaletül üstad ziyaretçilerinin su çilesi bitiyor.

 

Bu haber toplam 3888 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!