1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tillolular seçilecek Belediye Başkanından ne istiyorlar ?
Tillolular seçilecek Belediye Başkanından ne istiyorlar ?

Tillolular seçilecek Belediye Başkanından ne istiyorlar ?

Siirtliler.Net ziyaretçilerinin yazmış olduğu yorumlar ışığında Tillolular aşağıda sıralamış olduğumuz Belediyecilik faaliyetlerinin ilçelerinde görmek istiyorlar.

A+A-
Seçim atmosferinin daha yoğun hissedilmeye başlandığı şu günlerde Tillolular seçilecek olan İlçe Belediye Başkanından bazı taleplerde bulunuyorlar. Siirtliler.Net ziyaretçilerinin yazmış olduğu yorumlar ışığında Tillolular aşağıda sıralamış olduğumuz Belediyecilik faaliyetlerinin ilçelerinde görmek istiyorlar.

Tillo’da yıkılmış evler harabe bir görünümü vermektedir. Yıkılmış olanların temizlenmeli, yıkılmak üzere olanlar ise orijinal halleri korunarak restore edilmelidir.

Alt yapı projesi mutlaka yapılmalıdır. Çukurlarla dolu, bozulmuş ve yürürken zorlandığımız sokakların taşları değiştirilmelidir. İlçe meydanının doğallığı bozulmadan güzel bir görünüm kazandırılmalıdır.

Mevcut halı sahanın etrafındaki sosyal tesis projesi hayata geçirilmeli ve Tillolu gençler için park ve bahçeler yapılmalıdır.

Kaletül Üstad ve etrafında ağaçlandırma çalışmalarıyla birlikte elektriğe ve suya kavuşturulmalıdır. Aynı zamanda bu mesire ve turistik alana güvenlik elemanları tahsis edilmelidir.

Hasya Türbesi beton yığınlardan kurtarılmalı ve yeşillendirilmelidir.

İnanç turizmi kapsamında Tillonun tanıtım faaliyetleri çok eksik. Bir dönem uygulanan TİLLO İLİM GÜNLERİ tekrar hayata geçirilmeli ve Tillo’nun misafirperverliği için ön ayak olunmalıdır.

Sokaklardaki çöp yığınlarından, Tillonun maneviyat kokan sokakları kurtarılmalıdır.

İlçeye bir cenaze arabası, bir itfaiye ve özel bir gusulhane temin edilmelidir.

İlçenin şu an kanayan yarası olan taksicilerin “Durak Sorunu” çözülmelidir.

Tillolulara özgü etkinlikler düzenlenerek hem Tillolular buluşturulabilir hem de göç etmiş Tilloluların ilgilerini ilçelerine çekmek için gayret sarfedilmelidir.

Tillolular ne köprü istiyor, ne deniz, ne 300 yataklı hastane ne de fabrika. Yukarı sayılan maddeler imkan dahilinde, idari yönetimlerle elele verilirse yapılabilecek çalışmalardır.

Belediyecilik çöp toplamaktan, su vermekten, personel maaşı ödemekten ibaret değildir.

09.02.2009  

Bu haber toplam 2158 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!