1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tillolu öğrenciler Ankara’da konuk edildi
Tillolu öğrenciler Ankara’da konuk edildi

Tillolu öğrenciler Ankara’da konuk edildi

Ankara Tillolular Derneği, Tillo’daki 30 ilkokul öğrencisini Ankara’da konuk ettiler.

A+A-

Başkanlığını Hakkı Ekin’in yaptığı Ankara Tillolular Derneği, Aydınlar (Tillo) Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlığı ile irtibata geçerek 23 Nisan etkinlikleri çerçevesinde 30 öğrenciyi Ankara’da misafir etmek istediklerini dile getirdiler.

Sevinçle karşılanan bu teklif karşısında Tillo’nun merkez ilçe ve köylerinde bulunan okullardan 30 öğrenciye ve onlara refakat edecek 2 öğretmene Ankara Tillolular Derneği kucak açtılar. İlk kez uçağa binerek gökyüzünün maviliğiyle buluşan öğrenciler 6 günlük gezi süresince Ankara’daki Tillolu hemşehrilerince ağırlandılar.

Dernek yöneticilerinden Abbas Fakirullahoğlu: “Her birimiz 1 yada 2 çocuğu Ankara’da kaldıkları süre içerisinde evimizde misafir ettik. Birlikte dolaşıp, aynı sofrayı paylaştık. Her aile kendi imkanları nispetince evinde konuk ettiği çocuklara hediyeler aldı. Yaşanmaya değer bir mutluluktu bu.” dedi.

Her aile Tillo’dan gelen 1 öğrenciyi alarak 6 gün boyunca evinde ağırladı. Ankara’da kaldıkları süre içerisinde Anıtkabir, ilk Meclis binası, Ankara kalesi, Atatürk Orman Çiftliği, Etnografya Müzesi gibi yerleri gezen çocuklar son olarak Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’yu ziyaret ettiler.

Çocuklar ayrıca merkezi Ankara’da bulunan TV8’de Erkan Tan’ın programına da konuk oldular. 6 gün boyunca doyasıya gezen çocukları dönüşte ellerinde hediye poşetleriyle Ankara Esenboğa Havaalanı’nda görüntüledik. Mutlulukları görülmeye değerdi…

Ziyaretlerini tamamlayıp Tillo’ya dönen çocuklar dönüşte İlçe Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar’ı ziyaret ederek yaşadıklarını anlattılar. İlçe Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, çocuklara bu mutluluğu yaşatan Ankara Tillolular Derneği’ne teşekkürlerini iletti.

Bu haber toplam 3848 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!