1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tillo’da son yılların en büyük değişimi yaşanıyor
Tillo’da son yılların en büyük değişimi yaşanıyor

Tillo’da son yılların en büyük değişimi yaşanıyor

İlçenin genç Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, kurduğu proje ekibiyle ilçenin tarihi ve sosyal kimliğini gün yüzüne çıkarıyor.

A+A-

Yüzlerce yıldır ilim alanında büyük hizmetler veren ve Dünya’nın ilk İslam üniversitesinin burada kurulduğu kabul edilmesine rağmen yıllardır ihmal edilen Aydınlar (Tillo) ilçemiz son yılların en büyük değişimini yaşıyor.

 

Sultan Memduh, Hz.İsmail Fakirullah, Hz.İbrahim Hakkı, Meymetül Hassa gibi değerleri tekrar gün yüzüne çıkarmak için yürütülen projeler meyvesini vermeye başladı.

 

Bu kutsal değerlere ait mekanları yeniden restore edip hizmete sunan ekibin başındaki genç Kaymakam Mehmet Şirin Yaşar, “Böyle tarihi bir ilçenin şimdiye kadar Türkiye’ye hak ettiği gibi tanıtılmaması ve eskiden yapılan tanıtımların sürdürülmemesi Tillo’nun ihmal edilmesi çok acı verici bir tablodur.” Şeklindeki sözleriyle duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

 

Göreve başlamasından bu yana ilçede birçok değişikliğe imza atan İlçenin genç Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar’ın proje ekibiyle birlikte ürettiği projelere sonraki haberlerimizde ayrıntılı bir şekilde yer vereceğiz.

 

FUTBOL TOPU İLE HZ.İBRAHİM HAKKI’NIN KÜRESİNİ BİRBİRİNE KARIŞTIRANLAR ABSÜRD BULUNDU

 

İlçede tarihi mekanların restorasyon çalışmalarının yanı sıra sosyal yaşamı canlandırmak adına açılan halı saha yerel bir gazetede konu edinmişti. Halı sahaya yer veren yerel gazetecimiz Hz.İbrahim Hakkı’nın bilimsel çalışma aleti olan Yer Küre ile futbol topu kıyaslaması yapan fotoğrafı absürd bulundu. Gölge etmeyin başka ihsan gerekmez. Aşağıdaki fotoğraf o gazeteden alınmıştır.

 

 

Bu haber toplam 2416 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!