1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Tillo’da Kur’an Kursu Talebe ve eğiticileri aşı oldular
Tillo’da Kur’an Kursu Talebe ve eğiticileri aşı oldular

Tillo’da Kur’an Kursu Talebe ve eğiticileri aşı oldular

Tillo İlçe Müflüğüne bağlı Hz. İsmail Fakirullah Kur’an Kursu’nda 18 yaşından büyük talebeler, eğiticileri ve kurs yöneticileri korona aşısı oldular.

A+A-

Kur’an Kursu’nun Kurucusu ve Baş Müderrisi İsmail Hakkı Toprak hoca, aşı çalışmasının ardından yaptığı açıklamada vatandaşları aşı olmaya davet etti ve şu ifadelere yer verdi:

“Müslüman bireyin kendisine dokunacak zararları defetmek için gayret göstermesi vücubiyyet arzettiği gibi, kendisinin sebep olacağı sıkıntıların, hastalıkların önüne geçmesi de vaciptir. Bu sebeple Koronavirüsle mücadelede elimizdeki en güçlü, hatta tek çare olan aşıya toplum olarak gereken önemi göstermeliyiz. Aşı olmayarak hastalığa yakalanan kendisine emanet edilen bedene zarar vererek emanete ihanet ettiği gibi, başkasına hastalığın bulaşmasına sebep olup zarar vermekle ayrıca bir cürüm işlemiş olur. Bu sebeple bir insanın kendisinin ya da başkasının ölümüne sebebiyet vermesi kendi canına kastetme ya da başkasını öldürmekle eşdeğer vebaldir. Bu hastalıktan korunma yollarını geliştirmek ve bu önerilere uymak, kulak vermek dinen gereklilik gösterir.”
 

Bu haber toplam 558 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!