1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tillo'da kalkınmaya yönelik projeler tam gaz
Tillo'da kalkınmaya yönelik projeler tam gaz

Tillo'da kalkınmaya yönelik projeler tam gaz

Aydınlar (Tillo) Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Ekibince hazırlanıp GAP İdaresine sunulan 3 proje kabul edildi.

A+A-

Proje üretme konusunda oldukça tecrübe kazandıklarını belirten İlçe Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar yaptığı açıklamada; “İlçemizin kalkınması için büyük çabalar sarf edildi. Kaymakamlığımız sadece GAP idaresinden bu son projelerle birlikte 1.034.142,00 TL kaynak sağlama başarısı gösterdi. Bu projelere ek olarak Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) sunduğumuz “Siirt’te Turizm Sektörünün Canlandırılması” projesi Siirt genelinde tarihi bir projedir. Bu proje ile şehrimizin doğal, kültürel ve tarihi güzellikleri ortaya çıkarılacak, şehrimize özgü ürünlerin tanıtılmasıyla kentimizin sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyinin artmasına katkı sağlanacaktır. Aydınlar ilçesinin gelişmesi ve kalkınması için tüm gücümüzle çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

Projeler ve Mahiyeti

1. Tillo(Aydınlar) İlçesinin ve Tarihi Şahsiyetlerin Tanıtımı: Yıllardır çürümeye terk edilen İbrahim Hakkı Hz. Külliyesi GAP İdaresinden sağlanan kaynakla Kaymakamlığımız tarafından genel onarım ve çevre düzenlenmesi.

2. Bilgiye Ulaşmak Benimde Hakkım: Aydınlar İlçesindeki İbrahim Hakkı, Akyayla Köyü ve İkizbağlar Köyü İlköğretim Okullarında BT Sınıfları kurulması.

3. Siirt Fıstığı Yetiştiriciliğini Geliştirme ve Uygulama Projesi: Siirt fıstığı yetiştiricilerine tel örgü ve tüplü fıstık fidanı dağıtılarak bölgede fıstıkçılığın geliştirilmesi.

4. Organik Arıcılığı Geliştirme Projesi: Bölge arıcılarını organik arıcılık yapmaya teşvik ederek, daha sağlıklı daha kaliteli organik bal üretilmesi.

Bu haber toplam 2168 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!