1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tillo’da iki aile arasındaki 10 yıllık husumet sona erdi
Tillo’da iki aile arasındaki 10 yıllık husumet sona erdi

Tillo’da iki aile arasındaki 10 yıllık husumet sona erdi

Tillo’ya bağlı Akyayla Köyünde 10 yıldır aralarında husumet bulunan Aygün ve Efe aileleri bir araya getirilerek barıştırıldı.

A+A-

Aygün ve Efe Aileleri… Tillo’ya bağlı Akyayla köyünde bulunan 2 değerli aile. 10 yıl önce aralarında oluşan husumet günümüze kadar sürdü. 10 yıl boyunca birbirlerinden nefret ettiler ve olası üzücü hadiseler hep bir olasılıktı 10 yıl boyunca. Allaha şükürler olsun ki üzücü ve derin yaralar bırakıcı hadiseler olmadı. Siirt’in İlçe Belediye başkanları (Özellikle Tillo, Şirvan ve Pervari) ile çeşitli kanaat önderleri bir süredir her 2 aileyi bir araya getirmek ve aralarındaki husumeti sona erdirmek için çaba sarfettiler. Nihayetinde gösterilen çabalar sonuç verdi ve 2 aile bir camide bir araya getirildi. Cami… İnsanları cem eden bir araya getiren bir cemaat oluşturan en değerli mekânlarımızdan olması hasebiyle böyle hayırlı bir hizmete ev sahipliği yaptı. Bu barış hadisesinde emek harcayan, katkı sağlayan herkesten Allah razı olsun.

İki ailenin bir araya getirilerek husumetlerine son verilip barış sağlanması için düzenlenen etkinliğe Şirvan Belediye Başkanı Necat Cellek, Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan, Tillo Belediye Başkanı İdham Aydın, Pervari AK Parti İlçe Başkanı Lokman Özcan, İl Genel Meclis Üyesi Cihangir Bayram ve çeşitli kanaat önderleri katıldılar.

Bu haber toplam 4182 defa okunmuştur
Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
1 Yorum