1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Tillo’da Halk Eğitim sergisi
Tillo’da Halk Eğitim sergisi

Tillo’da Halk Eğitim sergisi

Aydınlar (Tillo) ilçesi, Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından 2010-2011 eğitim ve öğretim döneminde yapılan çalışmalar ile ilgili düzenlenen sergi törenle açıldı.

A+A-

Aydınlar İlçesi İbrahim Hakkı İlköğretim okulu çok amaçlı salonundaki sergi açılış kurdelasını, Vali Musa Çolak, Aydınlar Kaymakamı M. Şirin Yaşar, Aydınlar Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu tarafından törenle kesildi.

 

Yıl sonu sergisini gezen vali Musa Çolak, Kurs öğretmenlerinden ve kursiyerlerden bilgi aldı, kendileriyle sohbet ederek, sorunlarını dinledi.

 

Vali Musa ÇOLAK burada yaptığı açıklamada, “2010-2011 eğitim öğretim döneminde, Siirt il genelinde; toplam 1068 kurs açtık,bu kurslara 11.683 kadın ve 6818 erkek olmak üzere toplam 18501 kursiyer katılmıştır.Çok değerli kursiyerlerimiz uzun bir emek ve sabrın soncunda her biri birbirinden değerli el emeği göz nuru ürettikleri eserleri inceledim, tüm kursiyerlerimizi, öğretmenlerimizi kutluyorum, Devletimiz Örgün eğitimin yanında yaygın eğitimi de çok önemsemektedir. Bundan dolayı açılan halk eğitim kursları her yaştan ve her meslekten insanımızın eğitimi için çok önemli görevleri ifa ediyor.Özellikle kadınlarımızın eğitimine çok önem veriyoruz. Halk Eğitim Merkezleri kadınlarımıza önemli fırsatlar sunuyor. Bu fırsatları çok iyi değerlendirmek gerekir. Halk Eğitim Merkezlerindeki kursların bir diğer önemi de kursiyerler buralarda sadece el becerisi öğrenmiyorlar saygı, sevgi, dostluk, arkadaşlık, paylaşma, birlikte yaşama gibi çok önemli kazanımlar da elde ediyorlar.” dedi.

 

Daha sonra Vali Musa ÇOLAK, Kursiyerlerle birlikte hatıra fotoğraf çekildi.

Bu haber toplam 2890 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!