1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Tillo’da halı saha turnuvasını LİMAK kazandı
Tillo’da halı saha turnuvasını LİMAK kazandı

Tillo’da halı saha turnuvasını LİMAK kazandı

Aydınlar Kaymakamlığı tarafından düzenlenen “Kaymakamlık kupası Halı Saha Turnuvası” Limak A.Ş. ile Aydınlar Belediyesi arasında oynanan final maçı ile sona erdi.

A+A-

Aydınlar İlçesinde bir süre önce Sodes projeleri kapsamında açılışı yapılan Halı sahada saat 18.00’de başlayan maç, Limak A.Ş.’nin  6-0’lık  üstünlüğü ile sonuçlandı.

 

Şölen havasında, ceniılmenlik içinde geçen maça ilgi oldukça yoğundu, Kaymakamlık Halı saha turnuvasında  25’er dakikalık çift devre halinde,  oynan turnuvaya 12 takım katıldı. Turnuva sonunda dereceye giren tüm takımları tebrik eden vali Musa Çolak, birinci gelen İl Limak A.Ş. sporcularına kupalarını verdi.

 

 

Vali Musa Çolak burada yaptığı konuşmada, Valilik ve İlçe kaymakamlıklarınca düzenlenen Halı Saha Turnuvaları, İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerimizin  kaynaşmasını, Sporun dostluğunu, kardeşliğini, en önemlisi birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek amacıyla  yapıldığını belirterek, “Turnuvalara katılımın oldukça fazla olması, bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Sportif faaliyetler tam bir centilmenlik içinde yapılırsa anlam kazanır. Sporda şiddetten kesinlikle kaçınmalıyız. Spor birleştirici,  kaynaştırıcı,  ruh ve fiziği geliştiren, rekabetçi, dayanışmacı bir faaliyet olduğunu unutmamalıyız. Dolayısıyla sporun; sevgi, dostluk, barış, kardeşlik ve centilmenlik olduğunu göstermemiz gerekir. Valilik olarak, spora her alanda desteklerimiz devam etmektedir. Verdiğimiz desteklerle, Siirt’te sporun gelişmesini sağlarken, gençlerimizin de sportif faaliyetlerini daha da arttırmalarına vesile olacaktır. Kaynaşma ve birleştirici özelliğinizden dolayı, bu Turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen, tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Turnuvaya katılan tüm takımlarımızı da kutluyorum, başarılar diliyorum” dedi.

 

Dereceye giren tüm takımlarla birlikte hatıra fotoğraf çekildi

 

Aydınlar Kaymakamlığı Halı Saha Futbol Turnuvası final törenine;  Siirt Valisi Musa Çolak, Vali Yardımcısı Yunus Sezer, Aydınlar Kaymakamı M. Şirin Yaşar, Aydınlar belediye başkanı Mesut Memduhoğlu, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Siirt il temsilcisi Ahmet Muhtar, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, kamu çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Bu haber toplam 2708 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!