1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tillo’da Cenaze Hizmetleri Kursu verildi
Tillo’da Cenaze Hizmetleri Kursu verildi

Tillo’da Cenaze Hizmetleri Kursu verildi

Tillo (Aydınlar) ilçemizde cenaze yıkama, cenaze namazı ve duaları, cenazenin kefenlenmesi gibi konular hakkında cenaze hizmetleri kursu verildi.

A+A-

Tillo (Aydınlar) Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan Cenaze Hizmetleri Kursu’nda ölüm ve yaşam, cenazeyle ilgili temel kavramlar, abdest ve gusül, cenazenin yıkanması, kefenlenmesi, cenaze namazı ve duaları, taşıma ve defin işlemleriyle ilgili konular hakkında bilgiler verildi.

En kötü ve hassas zamanlar olan cenaze günlerinde cenazenizle ilgili ehil olmayan kişilerin yapacağı hatalar ya da eksiklikler unutulmayan ve kimi zaman da telafisi olmayan derin yaralar bırakabiliyor. İşte bu hassasiyeti göz önünde bulunduran Tillo Halk Eğitim Merkezi, çok önemli bir hizmete kapı aralayarak Cenaze Hizmetleriyle ilgili kurs verdi. Böylece ehil kişilerin yetiştirilmesiyle bilinçsiz uygulamaların önüne geçilmiş olacak.

21 kişinin katıldığı kurs 32 saatlik bir eğitimin ardından sona erdi. Kursiyerlere daha sonra düzenlenen törenle Tillo (Aydınlar) Kaymakamı Ahmet Yıldız, Tillo (Aydınlar) Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sedat Özvural tarafından sertifikaları verildi.

Tillo (Aydınlar) İbrahim Hakkı Camii İmamı Muhammed Ali Demir tarafından verilen ve 32 saat süren kursun töreninde konuşan Kaymakam Ahmet Yıldız, İlçede böyle bir kursa ihtiyaç olduğunu ifade ederek kursa katılan kursiyerlere teşekkür etti.

Bu haber toplam 2428 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!