1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tillo’da 2600 metrekare parke taşı döşendi
Tillo’da 2600 metrekare parke taşı döşendi

Tillo’da 2600 metrekare parke taşı döşendi

Tillo ilçe merkezinde 2600 metrekare parke taşı döşemesi tamamlandı.

A+A-

İlçeye giriş ve kimi mahalle aralarında asfalt çalışmalarını daha önce tamamlayan Tillo Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu, 2600 metrekare parke taşının da döşenmesi çalışmalarını tamamladı. Başkan Memduhoğlu, “Bu parke taşlarını tamamen kendi ürettiğimiz imkânlarla döşedik.” dedi.

TİLLO’NUN ESKİ SU HATTI HALENZE’YE TAHSİS EDİLECEK

Tillo’ya 2 yıl önce döşenmiş olan su borularının Halenze’ye tahsis edileceği, Tillo’ya ise yeni su borularının döşeneceği öğrenildi.

VALİNİN TALİMATINI SORDUK

Öte yandan Başkan Memduhoğlu’na, ilimize yaklaşık 2 ay önce atanmış olan Vali Musa Çolak’ın, Tillo’ya yatırım için tahsis edilen ödeneklerin İl Özel İdaresi’nde takılı kalan ödenekle ilgili verdiği talimatın akıbetini sorduk. Başkan Memduhoğlu sorumuzu şu sözlerle yanıtladı; “Seçimden hemen sonra yani yaklaşık 1,5 yıldır yaptığımız projelerin bedeli İl Özel İdare’ye aktarılmış olmasına ve bugüne kadar tüm çabalarımıza rağmen geciktirildi. Sayın Valimiz Musa Çolak, Siirt’te geldiğinde Tillo’yu ilk ziyaretinde kendisine brifing verdik. Çalışmalarımızı gören Vali Çolak, ödeneklerimizin geciktiğini öğrenince İl Özel İdaresi’ne verdiği talimatla projelerimiz hızlandı.  Önümüzdeki günlerde projelerimizin bedellerini alarak çalışmalarımızı sonuçlandıracağımızı düşünüyoruz.”

Bu haber toplam 2347 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!