1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Tillo’da 1200 öğrenciye LC Wakiki’den giyim yardımı
Tillo’da 1200 öğrenciye LC Wakiki’den giyim yardımı

Tillo’da 1200 öğrenciye LC Wakiki’den giyim yardımı

Tillo (Aydınlar)’da öğrenim gören 1200 öğrencimize LCWakiki firması tarafından giyim yardımı yapıldı.

A+A-

Eğitime destek kampanyası kapsamında, Aydınlar (Tillo) Kaymakamlığının girişimleri üzerine, LC Waikiki firması tarafından finanse edilen 1200 takım giyim malzemesi, Tillo’daki eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere dağıtıldı.

İbrahim Hakkı ilköğretim okulunda yapılan programa katılan Siirt Valisi Musa Çolak’ ın eşi Gülsüm Çolak, buradaki yetkililerden bilgi aldı.Sınıfları tek tek gezerek, öğrencilerle sohbet etti.

Okul bahçesinde yapılan törende bir konuşma yapan Vali eşi Gülsüm Çolak, “Öncelikle Van İli ve çevresinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle ilçemizde misafir ettiğimiz 66 öğrencimize giyim yardımını yapacağız. Daha sonra İlçe merkezine bağlı diğer köylerimizdeki yavrularımıza da bu yardımlar yapılacaktır. Eğitime desteklerinden dolayı LC Waikiki firmasına, İlçe kaymakamlığımıza ve diğer yetkililere teşekkür ederim.” İfadelerine yer verdi.

tillo LCWaikiki

Aydınlar (Tillo) Kaymakamı Ahmet Yıldız ise, “İlçemizdeki eğitim kurumlarında eğitim gören öğrencilerimizin desteklenmesi amacıyla kaymakamlığımızca yaptığımız girişimler sonucu, LC Waikiki firması tarafından 1200 öğrencimize giyim yardımı sözünü aldık, LC Waikiki firması yönetim kuruluna ve çalışanlarına teşekkür ederim. Ayrıca Eğitime verdiği desteklerle her zaman yanımızda olan, Gülsüm Çolak hanımefendiye de katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Daha sonra Okul bahçesinde toplanan öğrencilere giyim yardımı yapıldı.

Aydınlar ilçesi, İbrahim Hakkı ilköğretim okulunda yapılan programa; Vali eşi Gülsüm Çolak, Aydınlar Kaymakamı Ahmet Yıldız, Aydınlar belediye başkanı Mesut Memduhoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Edip Tren, Okul müdürü Cengiz Kayra, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Bu haber toplam 3080 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!