1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tillo kaymakamlığının 3 projesi kabul edildi
Tillo kaymakamlığının 3 projesi kabul edildi

Tillo kaymakamlığının 3 projesi kabul edildi

GAP İdaresinden sonra bir sevindirici haber de Sosyal Destek Programından (SODES) geldi.

A+A-

Aydınlar Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Ekibince hazırlanıp Sosyal Destek Programına (SODES) sunulan 3 proje kabul edildi.

İlçe Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar'ın yaptığı açıklamada;

Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı tarafından, bu yıl tamamen objektif bir biçimde bağımsız değerlendirme kuruluşlarına yaptırılan değerlendirme neticesinde 2010 Sosyal Destek Programı (SODES) Projeleri açıklandı. Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı tarafından değerlendirilen, 2010-2011 yılında uygulanmak üzere 486.290,00 TL değerinde 3 adet projemiz geçmiştir. Kaymakamlığımız Proje Koordinasyon Ekibini göstermiş oldukları gayretlerden dolayı kutluyorum. Aydınlar ilçesinin gelişmesi ve kalkınması için tüm gücümüzle çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir.

Projeler ve Mahiyeti

1.       Futbolla Gençlerimiz Kaynaşıyor: İlçemizde 25 x 50 = 1250 m2 çelik konstrüksiyon ve 55 mm suni çim montajlı kapalı halı saha yapımı tamamlanmasından sonra, 50 kişinin katıldığı futbol kursu ve Kaymakamlık Kupası Halı Saha Futbol Turnuvası düzenlenecektir.

2.       Sıcak Bir Yuva Sizin de Hakkınız: Aydınlar İlçesi Merkezi ve Köylerinde bulunan fakir ve muhtaç ailelere ait yıkık, dökük ve tadilat gerektiren 15 evin onarımı yapılacaktır.

3.       Geleceğimizi Aydınlatmak Sizin Elinizde: Aydınlar İlçesi Merkezi ve Köylerinde bulunan İlköğretim Okullarında 6.7.8. sınıflarından belirlenecek 50 öğrenci SBS sınavlarına hazırlık için dersaneye gönderileceklerdir.

Bu haber toplam 2390 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!