1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tillo ilçemiz proje imkanlarını zorluyor
Tillo ilçemiz proje imkanlarını zorluyor

Tillo ilçemiz proje imkanlarını zorluyor

Hazırladıkları projelerle imkânlarını zorlayan Tillo Belediyesi ve Kaymakamlığı, ne yapıp edip projelerini kabul ettiriyorlar.

A+A-

Tillo (Aydınlar) İlçesi Belediye ve Kaymakamlığı iyi bir dayanışma örneği sergileyerek ilçe ile ilgili hazırlanan tüm projeleri ortak sorumluluk bilinciyle takip ederek, tüm şartları zorlamaktadır. Projelerle ilçenin kalkınmasına yönelik hak edilen maddi kaynakların ilçeye bir an önce kazandırılması yönünde çalışmalarını sürdüren İlçe Belediyesi ve Kaymakamlığı, Siirt Valiliği’nin de desteğini kazanmış durumda.

 

2.7 Milyon Euro’luk proje 2010’a hazırlanıyor

 

İlçe Belediye Başkanı, İlçe Kaymakamı, İl Özel İdare Müdürü, İl Bayındırlı Müdürü ve Valilik Proje Uzmanından oluşan bir heyetle Ankara ziyaret edildi.

 

Hafta içi Ankara’yı ziyaret eden Tillo heyeti IPA Genel Müdürü Mehmet Aydın ile ön görüşme yaparak projeyle ilgili girişimlerde bulundular. Görüşmeler sonucunda projenin Kobilere olan yansımasıyla ilgili evrakların hazırlanması istendiği belirtildi.

 

SİİRTLİLER.NET

 

Bu projenin hayata geçmesiyle birlikte Tillonun sokaklarında sağlıklaştırma çalışmaları, Kalet’ül Üstad bölgesinin çevre düzenlemesi, İlçenin çevre düzenlemesi ve sosyal tesislerin inşası gibi faaliyetler yapılacaktır.

 

GAP’tan 350 Bin lira geldi

GAP’tan Sorumlu Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da destekleriyle “Tillo Tanıtım Evi” için hazırlanan proje kapsamında, ilçe kaymakamlığına 350 Bin TL ödeme geldiği öğrenildi.

 

196 Bin lira, Tillo için Valiliğe geldi

Ayrıca Sultan Memduh türbesinin çevre düzenlemesi çalışmaları kapsamında TurizmBakanlığı’ndan da Siirt Valiliği’ne 196 bin lira gönderildiği öğrenildi.

 

Organik Arıcılık ve Organik Fıstıkçılık Projesi yolda

Tillo Belediyesi ve Kaymakamlığı şu sıralar 2010 yılı için organik arıcılık ve organik fıstıkçılık için proje hazırlıklarını da bir yandan sürdürmektedir. GAP’tan Sorumlu Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz’dan her biri 450 bin liralık olan iki proje için söz alındığı bildirildi.

 

Bu haber toplam 3303 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!