1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tillo Etkinlikleri şevklendirdi
Tillo Etkinlikleri şevklendirdi

Tillo Etkinlikleri şevklendirdi

Tillo Bilim ve Kültür etkinliklerine olan ilgiden memnun kalan ilçe belediye başkanı teşekkür mesajı yayınladı.

A+A-

Siirt’in inanç ve kültür açısından çok zengin bir potansiyele sahip olan Aydınlar (Tillo) İlçesi Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu, geçtiğimiz hafta düzenlenen “Aydınlar(Tillo) Bilim ve Kültür Etkinlikleri”ne gösterilen  ilginin, ilçelerinin geleceği açısından kendilerini umutlandırdığını söyledi.

22-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Aydınlar (Tillo) Bilim ve Kültür Etkinliğinin büyük ilgi gördüğünü belirten Başkan Memduhoğlu “Düzenlenen bu etkinliklerde ilçemizin köklü tarihi ve sahip olduğu kültürel potansiyel bütün yönleri ile ele alındı. En önemlisi ve kültürümüz açısından bizi sevindiren esas nokta, İbrahim Hakkı Hazretlerinin yapmış olduğu ışık düzeneğine 50 yıl sonra ilk defa işlerlik kazandırılmış olmasıdır. Bizim için manevi bir miras olan bu kültür hazinesinin tekrar eski konumuna gelmesini çok önemsiyoruz.

Bunların yanında etkinliğimize, il içinden ve il dışından gelen vatandaşların gösterdiği ilgi de sevindiricidir. Bu büyük ilgi ilçemizin geleceği açısından bizi umutlandırmıştır. İnanıyoruz ki çok yakın bir zaman içerisinde ilçemiz, ülkemizin önemli inanç merkezlerinden biri haline gelecektir.

Bu vesile ile etkinliğin düzenlenmesinde önemli katkıları olan ve mesaisinin büyük bir bölümünü buna ayıran Valimiz Sayın Musa Çolak’a, Eski Kaymakamımız Sayın M. Şirin YAŞAR ve yeni Kaymakamımız Sayın Ahmet YILDIZ’a, Sayın Prof. Dr. Cengiz Işık’ın şahsında, ışık düzeneğine işlerlik kazandırılmasında gece gündüz çalışan bilim heyetine, panellere katılan değerli bilim adamlarına, sanatçılarımıza, etkinliklerin düzenlenmesinde büyük emeği geçen Valilik personeli, Emniyet Müdürü Sayın Recep Güven’in şahsında bütün emniyet teşkilatına, Kültür ve Turizm Müdür Vekili Sayın Remzi Uslu’ya ve etkinliklerimizi şereflendiren bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu haber toplam 2375 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!