1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tillo Bilim ve Kültür Şenliği Start Alıyor
Tillo Bilim ve Kültür Şenliği Start Alıyor

Tillo Bilim ve Kültür Şenliği Start Alıyor

Öğrenci ve öğretmen ilişkisinin en güzel örneği olan Kalet’ül Ustad ve ışık hadisesi 61 yıllık bir gecikmeden sonra 22–23 Eylülde tekrar hayat buluyor.

A+A-

Siirt Valiliği, Aydınlar Kaymakamlığı ve Belediyesinin yoğun bir cabası sonucu 300 yıllık dönemin teknoloji harikası ışık hadisesi bu yıl ilkinin düzenleneceği Tillo Bilim ve Kültür Şenliği ile son yıllarda inanç turizmine kazandırılması için birçok yeni düzenleme ve restorasyonların yapıldığı Aydınlar ilçesinde bu yıldan itibaren atağa geçeceğini bildiren Aydınlar Belediye Başkanı Mesut Menduhoğlu “ 300 yıllık bir harikayı yeniden hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu konuda özellikle Siirt Valisi Musa Çolak’ın özverili çalışması bu şenliği yapmamıza en büyük etkendir. İnanç turizminin gelişmesi için yapılan bu çalışmalar sonrasında Tillo Bilim ve Kültür Şenliği düzenliyoruz. Bu şenlikte sonra artık Aydınlar ilçemiz Türkiye de inanç turizminin hatırı sayılı bir merkezi olacak. Bu yüzden şimdiden şenliğimize gelecek olan bütün davetlilere teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Birincisi düzenlenecek olan Tillo Bilim ve Kültür şenliğinde Ahmet Özhan, Grup Dergâh ve Kenan Işık’ın şiir dinletisinin yanında iki günlük Tillo Sempozyumu düzenlenecek.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2209 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!