1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tillo Belediyesinde istifa
Tillo Belediyesinde istifa

Tillo Belediyesinde istifa

Cezaevinde tutuklu bulunan Tillo Belediye Başkanı Mehmet Mesut Menduhoğlu, belediye başkan vekili Cemal Erken ve 8 belediye meclisi üyesi görevlerinden istifa etti.

A+A-
Siirtliler.Net, 24 Haziran tarihinde Tillo Belediye yönetiminin komple istifa edeceğini ve yeniden seçim yapılabileceğini “Tillo Belediyesi ile ilgili iddia” başlıklı haberiyle gündeme getirmişti.
 
AK Parti Tillo İlçe Başkanı Şaban Durgun, yaptığı açıklamayla 30 Mart yerel seçimlerinde Ak Parti ve Saadet Partisi ilçe belediye başkan adayları arasında meydana gelen kavgada Saadet Partisi adayı Behmen Aydın'ın ölümüyle ilgili Belediye Başkanı Memduhoğlu'nun tutuklu bulunduğu cezaevinde istifa ettiğini söyledi.
 
Durgun, "Yaklaşık 4 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Tillo İlçe Belediye Başkanı Mesut Menduhoğlu bugün itibariyle istifa ettiğini bildirdi. Vekaleten Belediye Başkanı olan Cemal Erken ve 8 meclis üyesi de istifalarına ilişkin dilekçeleri ilgili makamlara sundu. İlim irfan yurdu Tillo'da yerel seçimlerden sonra yaşanan bu olay derin bir üzüntü oluşturdu. İlimdeki kanaat önderleri ve büyüklerimizin bir araya gelerek bir sulh kararı aldı. İlk adım atıldı. Önümüzdeki günlerde taraflar bir araya getirilerek barıştırılacaktır. Amacımız, zaten akraba olan iki taraf arasındaki husumeti ortadan kaldırmaktır" dedi.
 
SEÇİM YENİDEN YAPILACAK
 
Durgun, "Belediye başkanı, belediye başkan vekili ve 8 meclis üyesinin istifasıyla başkanlık düşüyor. Muhtemelen Yüksek Seçim Kurulu karar alarak 60 gün sonra seçime gidilecek. Amacımız başkanlığı karşı tarafa bırakarak her iki aile arasındaki sulhu sağlamaktır" şeklinde konuştu.
Bu haber toplam 3595 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!