1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Tillo Anadolu İmam Hatip Lisesi açılıyor
Tillo Anadolu İmam Hatip Lisesi açılıyor

Tillo Anadolu İmam Hatip Lisesi açılıyor

Tillo İlçesinde, 16 Derslikli Tillo Erkek İmam Hatip Lisesi ve okula bağlı 100 öğrenci kapasiteli Erkek Öğrenci Yurdu 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılında hizmet vermeye başlıyor.

A+A-

Engelli öğrencilerin de düşünerek hazırlanan modern derslikler, Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarları, Hat, Resim ve Müzik Dersliği, Konferans Salonu, Kütüphane, Yemekhane, Kantin ve kafeterya, Kuran-ı Kerim Uygulama Dersliği, Uygulama Mescidi ve Abdesthane, Kapalı ve Açık Spor Salonları, Bireysel ve Grup Çalışma Odaları, Etüt Salonları, güçlü ve kaliteli öğretmen kadrosu ile İmam Hatip Lisesi büyük bir heyecanla öğrencilerini bekliyor. 

Ayrıca Ortaokul öğrencileri için Lise bünyesinde Örgün Eğitimle Beraber Hafızlık sınıfını da açılacaktır.  Eğitimle Beraber hafızlığını tamamlamak isteyen 5. Sınıfa geçecek olan erkek öğrenciler, bu fırsatı değerlendirebileceklerdir.

Tillo Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Lokman Düzgün, İmam Hatip Anadolu Lisesi ve Liseye bağlı erkek öğrenci yurdunda bir dizi incelemelerde bulunarak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Çelik‘ten bilgi aldı.

Modern derslikler, sosyal donatılar ile Lisesinin büyük bir heyecanla öğrencilerini beklediğini ifade eden Tillo Kaymakamı Düzgün, “Ücretsiz yatılı imkânıyla birlikte Lisemizin ilimizde ve bölgemizde İmam Hatip Lisesi okumak isteyen öğrencilerimiz için iyi bir alternatif olduğunu belirterek, öğrencilerimizi Lisemize davet ediyoruz.” dedi.

Bu haber toplam 20425 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!