1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tillo AkParti: Başbakan Erdoğan sayesinde Türkiye’nin şanı arttı
Tillo AkParti: Başbakan Erdoğan sayesinde Türkiye’nin şanı arttı

Tillo AkParti: Başbakan Erdoğan sayesinde Türkiye’nin şanı arttı

Aydınlar (Tillo) Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Faruk SUALP, partisinin Genişletilmiş Halk Meclisi toplantısında yaptığı konuşmasında Ak Parti’ye hem içeride hem dışarıda haksız saldırılara karşı kenetlenilmesi gerektiğine dikkat çekti.

A+A-

Salondaki partililer tarafından alkışlanan konuşmasında siyasetin ateşten bir gömlek olduğuna vurgu yapan Ömer Faruk SUALP şu açıklamalarda bulundu:

 

“Siyaset işi zor bir görevdir. Ateşten bir gömlek gibi diyebilirim. Hele günümüzde ve de bölgemizde yapılan siyaset daha da zor. Sabır, hoş görü ve merhamet ister. Bu vesile ile Ak Parti’mizin başarısı da dava arkadaşlarımda bu meziyetlerin bulunmasındandır. Önümüzdeki 2011 genel seçimlerine çok iyi hazırlanmalıyız. Özellikle partimize karşı hem içeride, hem dışarıda yapılan haksız saldırılara karşı bizlerin kenetlenmesi gerekiyor. Dışarıda Türkiye’nin şeref ve şanını yükseltmiş, içeride de iflas etmiş, perişan durumda olan memleketimize barışı, huzuru ve mutluluğu getiren, bölgemizdeki 30 yıllık kardeş kavgasının bitmesi için gecesini gündüzüne katan Ak Parti’mizin Genel Başkanı ve Başbakanımız sayın Recep Tayip ERDOĞAN’a  karşı çok iyi bir sonuçla çıkmalıyız.

 

2003’te yenilenen Siirt seçimi sayın Başbakanımızla birlikte 3 milletvekilini meclise çok yüksek bir oranla taşıdık. İnşallah bu kadro aynı oranla 3 milletvekilini meclise taşıyacak ve son günlerde yapılan taraflı anketlere karşı, Ak Parti’nin büyüklüğünü göstereceğiz. ALLAH yar ve yardımcımız olsun. Sözlerimi bitirmeden önce bu sene Suudi Arabistan’da  karşılaştığım bir Sudan’lının ifadesini anlatmak istiyorum.

 

Evinde kendi Devlet Başkanı Ömer el-Beşir’in fotoğrafının yanında Sayın Başbakanımızın fotoğrafını asan Sudan’lı vatandaş Başbakan Erdoğan’ın fotoğrafının altına şu cümleleri yazmıştı: ‘İsrail ve Yahudilere verdiğin dersle Müslümanların şan ve şerefini yükselttin. Allah seninledir büyük insan.’

 

Bizim için gurur verici bir tablo. Sudan’lı en son olarak şu cümleleri kullandı: ‘Ey Türkiye’li. O Başbakanın kıymetini bilmezseniz Allaha hesap vereceksiniz.’

 

Bu haber toplam 2905 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!