• Siirt3 °C
  • İstanbul5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
The Cemaat’in Meczup dediği Keleş Hocam!
23 Mart 2014 Pazar 18:08

The Cemaat’in Meczup dediği Keleş Hocam!

Fitneci paralel örgüt tarafından lekelenmeye çalışılan Ahmet Keleş hocayı, ismini vermek istemeyen ve öğrencisi olan bir okurumuz Siirtliler.Net için kaleme aldı.
2004-2008 yılları arasında Dicle Üniversitesi’nde öğrencilik yıllarımın en değerli hatıraları arasındadır Ahmet Keleş. İlahiyat Fakültesini hak ettiği noktaya getiren ve devamı için bugün kimi cephelerce hedef tahtasına oturtulan; yakışıksız sıfatlarla küçük düşürülüp, bertaraf edilmeye çalışılan Ahmet Keleş, ismi lekelenemeyecek kadar mümtaz bir şahsiyettir.
 
Bir öğrenci gözüyle kimdir Ahmet Keleş?
 
Her şeyden önce istisnasız bütün öğrencilerin en küçük sorunlarında dahi başvurdukları ilk kişidir. Kürt kardeşlerimiz dahi Kürt asıllı hocalarımıza değil Ahmet Keleş Hocamıza giderlerdi sorunlarının çözümü için. Asla ırk, mezhep, cemaat ayrımı yapmazdı.
 
Ahmet Keleş Hoca, ders programı dışında İngilizce, Arapça, Fıkıh ve Hadis usulü gibi dersleri tek kuruş almadan gönüllü olarak öğreten bir hayırsever bir eğitimciydi. Maalesef daha sonra The Cemaat Hocaları tarafından ücretli ders veriyor diye atılan iftiralardan dolayı dersleri bırakmak zorunda kaldıb Halbuki o dersler çok işimize yarıyordu ki bu dersler tüm İlahiyat programlarının üstünde bir kaliteye sahipti. Gönüllü ders vermeyi zahmet sayanlar iftiralarla Hocamızın bu gayretini baltaladılar maalesef. Her zaman gururla söylerim ki 4 yılda İlahiyatta öğrendiklerim Keleş Hoca’dan öğrendiklerime kıyasla hiçbir şeydir. Keleş Hoca gibi çok az hoca vardır… Ahmet Keleş Hoca, İlahiyat Fakültesine alan dışından Biyolog ve Materyalist düşüncede bir dekan atandığında ve İlahiyat Fakültesinde! Başörtü yasaklamak! istediğinde The Cemaatten olmayan iki Hocamla beraber iğrenç yasağa karşı öncülük etmiş bir yiğittir! Keleş Hoca ve arkadaşlarının mücadelesi sonucu Dekan kısa süre sonra başka fakülteye geçmiş ve yine Keleş Hocamız sayesinde biz başörtülü öğrenciler de rahat bir nefes almıştık. Ne Hikmetse o dönemdeki Yasakçı Dekan taraftarları da The Cemaat taraftarı hocalardı diye duyduk ve gözlemledik.
 
Ahmet Keleş Hoca, asla makam ve mevki hırsı olan biri değildir ve de olmamıştır. Bunun kanıtı da Dicle Üniversitesi Genel Sekreteri iken The Cemaatin haksız yaklaşımlarını gördüğü için “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” zihniyeti ile davranmayıp, onurlu bir şekilde istifa etmesidir.
Fişleme, The Cemaatin üniversitelerde bile en büyük ayıbı olmuştur. Prof. Ahmet Keleş’in özel derslerine katılan veya odasına ders sormak için giden öğrenciler The Cemaat mensubu Hocalar tarafından derste bırakılacak kadar “öteki”leştirilmiştir. Kendimden örnek verecek olursam: The Cemaat mensubu ve Kuran derslerimize giren bir hoca çok güzel Kuran okuduğumu söyledikten sonra dönem sonu beni (onlardan olmadığım için) Kuran dersinden bırakmıştı. İlginç olan şu andaki mesleğim Kuran öğreticiliği…
 
Ahmet Keleş, (isteyenlere isim de verebilirim) The Cemaat mensubu Hocalar tarafından “KAFİR” diye nitelendirilirken, kendisi hakkında bu şekilde iftira edenlerin ardından rahmet okuyacak kadar da yüce gönüllü bir insandır. Ahmet Keleş Hocayı tanıdığım günden bugüne dik duruşu, cesareti, merhameti, hakkaniyeti, adilliği, Allah, Peygamber ve İnsan sevgisi had safhada olan birisidir. Altın yere düşmekle pul olmaz! Ahmet Keleş meczupsa eğer, ancak Allah sevgisinden meczuptur veyahut biz İlahiyat camiası olarak hepimiz Meczubuz ve Allah sevgisinden meczup olmayı da şeref sayarız! Ahmet Keleş Hocamızdan Allah razı olsun ki bilinçli nesiller yetiştirme yolunda karşısına çıkan hiçbir engel onu yıldırmadı. Biz hepimiz de şahittik ki onun için Allah rızası her şeyden daha önemliydi. Ahmet Hocamızı The Cemaat oyunlarına yedirtmeyiz! Bu böyle biline…
 
Bu haber toplam 2253 defa okunmuştur
YORUMLAR
aferim sayın keleş hoca
hizmet sevdalısı
Fethullah GÜLEN hocaefedi'nin çok değerli tabanı ve sevdalıları.Gerek görsel, gerekse yazılı yandaş basın kuruluşları hükümetin ve sayın Başbakanın aleyhine atıp tutuyor. Buna karşılık ta Sayın Başbakan da yaptıkları ihanete karşılık elinden ve dilinden geleni söylüyor ve yapıyor. Bundan zarar gören müslümanlardr. Sebebi de Sayı Hocaefendiyi istismar ederek onu kullananlardır. Lütfen Sayın Keleş Hocanın söylediklerini iyice tahlil ediniz. Doğru ise ; yaptıklarınız aleyhteki propagandadan pişmanlık duyup, Keşke ve eyvah dyerek faydalarını gördüğünüz iktidarı ktülediğinizi düşününüz..Yaklaşan bu seçimlerde ,aleyhinde çalşıyorsunuz . Nankörlük anlamına da gelecek vebal altında kalmayınız.Ya Hocaefendi oyuna gelmiş se ne diyeceksiniz.Lütfen müslümanları düşününüz. Müslümanları sevmeyenlere oyuncak olmayalm. Gülünç duruma düşmeyelim ''.ALLH HEPİMİZİ GAFLETTEN UYANDIRSIN. HAKKI GÖRMEYİ VE YANINDA OLMAYI NASİP ETSİN.'' AMİN.
26 Mart 2014 Çarşamba 15:04
İsmini cismini
Fetullah Pecosbill
Yorumlar hayal kırıklığına uğramış iftira atmayı, devlet içinde devlet olmayı paralel yada dikey (kck) farketmez başaramamış ya da bertaraf edilmek üzere olan insancıkların yorumlarıdır. Anlatılanların çoğunu teyit ettirdim. Dicle Üniversitesinde bunlar yaşanmış ve bazıları yaşanmaya da devam ediyor...
Yorumlar kendilerine ayna tutmuş ....
24 Mart 2014 Pazartesi 21:57
ahmet keleş keleş olma
sinan
keleş abinin açıklamalrını duydun. para için bu kadar düşmemmen lazım. ah şu para olmazsa
24 Mart 2014 Pazartesi 12:54
İsmini vermek istemeyen arkadaş neden ismini vermiyor ?
Ahmet E.
İyi ben ismini vermek istemeyen bir arkadaş olarak o hoca hakkında atıp tutayım, diyeyimki bu adam kuranla dalga geçer her cuma iyi niyetli mütedeyyin insanlarla dalga geçer gibi hiç bilmediği duymadığı hatta google dan arat salla bir ayet diyen biridir, desem hatta HAŞA bakara suresini bile ciddiye almayıp bakara makara diye makara geçen biridir desem. İftira olur çünkü ben bunları uydurmuş olabilirim. İyi de bu ismini vermeyen OTORİTE kim acaba. gerçek olup olmadığını bile bilmediğimiz ve varsayım üzerine yazılan yazılara neden itibar edelim ki ...
24 Mart 2014 Pazartesi 12:48
The Cemaat
Zeki KAHRAMAN
The Cemaat diyerek yıllardır birlikte, kolkola hareket ettikleriniz size ters düşünce hakarete başladınız. Ben ne cemaat, ne hırsızların partisinden ne de bölücülerin partisinden yana değilim. Ama gün sizin gibilerin yal peşinde koşma günüdür. 31 Mart sabahı siz ve sizin gibi iktidar yalakaları ve şakşakçılarının suratının alacağı rengi merak ediyorum. Ergenekon. balyoz,kck davalarında beraber hareket ederken iyiydi de hırsızlıklar ortaya çıkınca mı kötü oldular. Bunların hırsızlığından bahsetmezsiniz ama hırsızları yakalayanlara saldırırsınız. Hemşehriniz Allah'ın ayeti ile dalga geçerken neden haber yapmıyorsunuz? Sizin yaptığınıza resmen münafıklık denir.
24 Mart 2014 Pazartesi 08:53
1 ocak - yine abdullahın dondurması
ÜLKE GÜNDEMİNDEN
siirt üniversitesi haberi
Paralel ihanet çetesi
paralel yapı mahkemeye verdi
siirt milletvekili osman ören
  • Karayollarına bir tepki de Siirt Belediyesinden
  • Siirt’te 8 yeni ambulans daha geliyor
  • Siirt’te tarihi çarşı için çalışma başladı
  • Sevgili Ailesinden neden çok aday adayı çıkıyor?
  • Fatih Sevgili, basın mensuplarının sorularını yanıtladı
siirt fıstığı
ÜYE İŞLEMLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Siirtliler Net | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : (0212) 293 01 32 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA