• BIST 78029
 • Altın 115,378
 • Dolar 2,9565
 • Euro 3,2865
 • İstanbul 20 °C
 • Ankara 14 °C
 • Siirt 14 °C

The Cemaat’in Meczup dediği Keleş Hocam!

The Cemaat’in Meczup dediği Keleş Hocam!
Fitneci paralel örgüt tarafından lekelenmeye çalışılan Ahmet Keleş hocayı, ismini vermek istemeyen ve öğrencisi olan bir okurumuz Siirtliler.Net için kaleme aldı.
2004-2008 yılları arasında Dicle Üniversitesi’nde öğrencilik yıllarımın en değerli hatıraları arasındadır Ahmet Keleş. İlahiyat Fakültesini hak ettiği noktaya getiren ve devamı için bugün kimi cephelerce hedef tahtasına oturtulan; yakışıksız sıfatlarla küçük düşürülüp, bertaraf edilmeye çalışılan Ahmet Keleş, ismi lekelenemeyecek kadar mümtaz bir şahsiyettir.
 
Bir öğrenci gözüyle kimdir Ahmet Keleş?
 
Her şeyden önce istisnasız bütün öğrencilerin en küçük sorunlarında dahi başvurdukları ilk kişidir. Kürt kardeşlerimiz dahi Kürt asıllı hocalarımıza değil Ahmet Keleş Hocamıza giderlerdi sorunlarının çözümü için. Asla ırk, mezhep, cemaat ayrımı yapmazdı.
 
Ahmet Keleş Hoca, ders programı dışında İngilizce, Arapça, Fıkıh ve Hadis usulü gibi dersleri tek kuruş almadan gönüllü olarak öğreten bir hayırsever bir eğitimciydi. Maalesef daha sonra The Cemaat Hocaları tarafından ücretli ders veriyor diye atılan iftiralardan dolayı dersleri bırakmak zorunda kaldıb Halbuki o dersler çok işimize yarıyordu ki bu dersler tüm İlahiyat programlarının üstünde bir kaliteye sahipti. Gönüllü ders vermeyi zahmet sayanlar iftiralarla Hocamızın bu gayretini baltaladılar maalesef. Her zaman gururla söylerim ki 4 yılda İlahiyatta öğrendiklerim Keleş Hoca’dan öğrendiklerime kıyasla hiçbir şeydir. Keleş Hoca gibi çok az hoca vardır… Ahmet Keleş Hoca, İlahiyat Fakültesine alan dışından Biyolog ve Materyalist düşüncede bir dekan atandığında ve İlahiyat Fakültesinde! Başörtü yasaklamak! istediğinde The Cemaatten olmayan iki Hocamla beraber iğrenç yasağa karşı öncülük etmiş bir yiğittir! Keleş Hoca ve arkadaşlarının mücadelesi sonucu Dekan kısa süre sonra başka fakülteye geçmiş ve yine Keleş Hocamız sayesinde biz başörtülü öğrenciler de rahat bir nefes almıştık. Ne Hikmetse o dönemdeki Yasakçı Dekan taraftarları da The Cemaat taraftarı hocalardı diye duyduk ve gözlemledik.
 
Ahmet Keleş Hoca, asla makam ve mevki hırsı olan biri değildir ve de olmamıştır. Bunun kanıtı da Dicle Üniversitesi Genel Sekreteri iken The Cemaatin haksız yaklaşımlarını gördüğü için “bana dokunmayan yılan bin yaşasın” zihniyeti ile davranmayıp, onurlu bir şekilde istifa etmesidir.
Fişleme, The Cemaatin üniversitelerde bile en büyük ayıbı olmuştur. Prof. Ahmet Keleş’in özel derslerine katılan veya odasına ders sormak için giden öğrenciler The Cemaat mensubu Hocalar tarafından derste bırakılacak kadar “öteki”leştirilmiştir. Kendimden örnek verecek olursam: The Cemaat mensubu ve Kuran derslerimize giren bir hoca çok güzel Kuran okuduğumu söyledikten sonra dönem sonu beni (onlardan olmadığım için) Kuran dersinden bırakmıştı. İlginç olan şu andaki mesleğim Kuran öğreticiliği…
 
Ahmet Keleş, (isteyenlere isim de verebilirim) The Cemaat mensubu Hocalar tarafından “KAFİR” diye nitelendirilirken, kendisi hakkında bu şekilde iftira edenlerin ardından rahmet okuyacak kadar da yüce gönüllü bir insandır. Ahmet Keleş Hocayı tanıdığım günden bugüne dik duruşu, cesareti, merhameti, hakkaniyeti, adilliği, Allah, Peygamber ve İnsan sevgisi had safhada olan birisidir. Altın yere düşmekle pul olmaz! Ahmet Keleş meczupsa eğer, ancak Allah sevgisinden meczuptur veyahut biz İlahiyat camiası olarak hepimiz Meczubuz ve Allah sevgisinden meczup olmayı da şeref sayarız! Ahmet Keleş Hocamızdan Allah razı olsun ki bilinçli nesiller yetiştirme yolunda karşısına çıkan hiçbir engel onu yıldırmadı. Biz hepimiz de şahittik ki onun için Allah rızası her şeyden daha önemliydi. Ahmet Hocamızı The Cemaat oyunlarına yedirtmeyiz! Bu böyle biline…
 
Bu haber toplam 3044 defa okunmuştur
 • Yorumlar 5
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Yorumlarınız editörlerimiz tarafından incelendikten sonra uygunsa onaylanacaktır.
  Yoğunluktan dolayı bazı yorumların geç onaylandığını bildirir, gecikmeden dolayı okuyucularımızın anlayışına sığınırız.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2004 Siirtliler | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : (0212) 293 01 32 | Haber Scripti: CM Bilişim