1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Temayül, soru sorup cevabı takmamak olmamalı
Temayül, soru sorup cevabı takmamak olmamalı

Temayül, soru sorup cevabı takmamak olmamalı

Hafta sonu yapılacak olan AK Parti’nin aday adaylarına yönelik temayül yoklaması çeşitli tartışma ortamlarına zemin hazırladı.

A+A-

19 Mart Cumartesi günü Siirt’te yapılacak olan ve delegelerin aday adaylarına eğilimlerini belirleyecek olan AK Parti’nin temayül yoklamasına sadece 1 gün kaldı. Haftanın en yoğun gündemi olan temayül yoklamasına yönelik aday adaylarının çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor.

AK Parti’nin temayül yoklaması diğer partilerin de gündeminde

Temayül yoklamasıyla ilgili çalışmaların her türlüsü(!) sürerken beraberinde hafta sonu nasıl bir uygulama yapılacağıyla ilgili belirsizlik siyasi kulislerin tartışma konusunu oluşturuyor. Sandıklar burada mı açılacak yoksa Ankara’da mı? Yoklamadan çıkacak sonuçlar belirleyici olacak mı? Olmayacak mı? Bu yönde tartışmalar AK Parti camiasının dışında diğer siyasi partilerin de gündemini oluşturuyor.

Siyasi kulislerde temayül yoklamasıyla ilgili yapılan değerlendirmelerde aşağıdaki ifadelere yer veriliyor;

-         Sandıklar ilde açılmayıp Ankara’da açılması halinde “ben şu kadar yüksek oy aldım” yalanları ortaya çıkıyor.

-         Sandıkların burada açılması durumunda Genel Merkez, teşkilatlarının genel eğilimini ve ilişkilerini ortaya çıkarır.

-         Sonucu dikkate alınmayacaksa temayül yoklaması doğru değil. Türkçesi, birine soru sorup cevabını takmamaktır.

-         Siirt’te 3 aday gösterileceği için ilk aday Genel Merkez tarafından 2. ve 3.aday ise teşkilatlar tarafından belirlenebilir.

Bu haber toplam 2300 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!