1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Telekomünikasyon sektöründe TUYAD ONAY BELGESİ
Telekomünikasyon sektöründe TUYAD ONAY BELGESİ

Telekomünikasyon sektöründe TUYAD ONAY BELGESİ

TUYAD hem son tüketiciyi korumak hem de sektördeki haksız rekabeti önlemek için önemli bir çalışma başlattı.

A+A-

Telekomünikasyon Uydu ve Yayıncılık İş İnsanları Derneği (TUYAD) Genel Başkanı Hayrettin Özaydın, LNB, Çanak Anten, Kablo, Multiswich, F-Konnektor ve Headend’lerin R&TTE standartlarına uygunluğunu kontrol eden TUYAD, artık onay belgesi vereceklerini açıkladı. Böylece hem sektördeki haksız rekabet ortamı kalkacak hem de son tüketicinin yanıltılmaması için kalite ve test raporları ile TUYAD ONAY BELGESİ verilecek.

Kalite standartlarını tamamlayan ürünleri için firmalar TUYAD ONAY BELGESİ ile son tüketicinin güvenini kazanmış olacaklar. Özel hazırlanan görsel ile son tüketici ürün tercihini kolaylaştıracaktır. Teknik ve satış sonrası hizmet yeterlilikleri tamamlanmış ve uygulanabilir olan çanak anten, kablo bağlantı ekipmanları ve diğer malzemelerin akredite edilmiş kurumlarca onaylanan ürün, test raporlarına uygun olarak imal edildiği TUYAD ONAY BELGESİ ile tescillenmiş olacak. 

TUYAT ÜRÜN ONAY BELGESİ’ni almaya hak kazanmış olan firmaların markaları ve modelleri derneğin tuyad.org adresinde kamuya açık hale getirilecektir.
 

Bu haber toplam 1002 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!