1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Tefecilik ilk kez Çalıştay ile ele alınıyor
Tefecilik ilk kez Çalıştay ile ele alınıyor

Tefecilik ilk kez Çalıştay ile ele alınıyor

Siirt’in kanayan bir yarası olan TEFECİLİK konusu ilimizde ilk kez geniş kapsamlı olarak Çalıştay formatında ele alınacak.

A+A-
Başkanlığını Fatih Sevgili’nin yaptığı Siirt Cihannûma  Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği tarafından ilimizde faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte TEFECİLİK konusu masaya yatırılıyor.
 
Siirtliler.NET’in edindiği bilgilere göre Siirt’in kanayan bir yarası olan tefecilikle ilgili yol haritası şu şekilde belirlenecek. İlk aşamada Sivil toplum kuruluşları öncelikle sorunun tespiti, çeşidi, vatandaşa yansıması, maddi/manevi kaybedilenler ile çözüm önerilerini sunacaklar. İkinci aşamada ise STK’ların verdiği bilgiler Cihannûma tarafından rapor haline getirilerek aynı STK’larla yol haritası çıkarılacak ve ilgili tüm resmi kamu kurumlarıyla temas kurularak katkıları, destekleni sağlanacak.
 
Cihannûma tarafından çok sayıda sivil toplum kuruluşuna gönderilen yazılı davet mektubunda aşağıdaki bilgilere yer verildi:
 
“İlimizin kanayan yarası “TEFECİLİK” sorunu hakkında 14.01.2015 tarihinde planlanmış olan Çalıştay’a katkı sunmanız büyük bir önem arzetmektedir. Bu nedenle yapılacak Çalıştay’a derneğiniz/vakfınız adına katılarak, çözüm önerilerinizi yazılı olarak sunmanız hususunda, gereğini bilgilerinize arz ederiz.”
Bu haber toplam 2608 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!