1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tefecilerin terör örgütü Pkk ile bağlantısı ortaya çıktı
Tefecilerin terör örgütü Pkk ile bağlantısı ortaya çıktı

Tefecilerin terör örgütü Pkk ile bağlantısı ortaya çıktı

Tefecilere yönelik gerçekleştirilen ikinci dalga operasyonda Kurtalan’da 4 kişi gözaltına alındı. Tefecilerin terör örgütü Pkk ile bağlantısı olduğu ortaya çıktı.

A+A-

Siirt Valiliği tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında şu bilgilere yer verildi:


TEFECİLERE YÖNELİK OPERASYONLAR DERİNLEŞTİRİLDİ
4 ŞÜPHELİ, SUÇ UNSURLARIYLA BİRLİKTE GÖZLATINDA

Siirt İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince, Siirt-Kurtalan, İstanbul ve Muğla-Marmaris il ve ilçelerinde Tefecilik, Yağma, Nitelikli Yağma, Suçtan Kaynaklanan Malvarlığı Değerlerini Aklama ve Tehdit suçlarını işleyen organize suç örgütüne yönelik 14 Mayıs 2019 günü (4) ilde yapılan eş zamanlı operasyonda (22) şüpheliden (18)’i tutuklanmış, (4) şüpheli adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı.

Kapsamı genişletilerek devam eden soruşturma kapsamında alınan şüpheli, müşteki ve mağdur beyanları çerçevesinde; şüphelilerin bir kısmının suça konu senet, belge, doküman ve diğer suç unsuru malzemeleri akraba ve yakınlarının evleri ile tespit edilen depolarda sakladıkları bilgileri elde edilmiştir.

KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince, 30 Mayıs 2019 günü Saat 06:00 sıralarında Kurtalan ilçe merkezinde bulunan (6) noktada (4) şüpheliye yönelik Kurtalan İlçe Jandarma Komutanlığı ve Kurtalan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de katılımıyla icra edilen operasyonda şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda; (1) Adet 100x87 ebatlarında sözde bölücü terör örgütünü (PKK) simgeleyen bez parçası, (13) Adet 350.000 TI değerinde alacak/verecek belgesi, (5) Adet 103.000 TI değerinde banka dekontları, (12) Adet Başkasına ait Tapu senedi ve Araç Satış Sözleşmesi, (4) Adet Cep telefonu ele geçirilmiştir.

Kurtalan Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan (4) şüpheli şahıs hakkında adli işlemlere başlanılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

Bu haber toplam 18033 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!