1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TEDAŞ’cılar Özelleştirilme mağduru olmak istemiyor
TEDAŞ’cılar Özelleştirilme mağduru olmak istemiyor

TEDAŞ’cılar Özelleştirilme mağduru olmak istemiyor

Siirt TEDAŞ’ta çalışanlar kurumun özelleştirilmesiyle işlerine son verilmemesini istiyorlar. Çalışanlar Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yazdıkları mektupta aşağıdaki ifadelere yer verdiler.

A+A-

Sayın ABDULLAH GÜL
CUMHURBAŞKANIMIZ

Biz Tedaş’ta 4857 sayılı yasaya tabii önlisans ve lisans mezunu işçi olarak çalışmaktayız.

Özelleştirme sürecinde olan kurumumuzun bir kısmı devir edildi bir kısmı ise devir aşamasındadır. Bu süreçte işçiler mağdur olmaktadır. Bu kapsamda bulunan işçilerin büyük bir çoğunluğu evli olup ev geçindirmekte ve maddi sıkıntıya girmektedirler.

Bizler Dicle Edaş’ta, yani kamuda çalışan işçiler olarak özelleştirme sürecinde ya başka kurumlara nakil hakkı ya kamuda aynı bakanlığa bağlı aynı sektörde faaliyet gösteren TEİAŞ’a kendi özlük haklarımızla geçişimizin yapılması veya ÇAYKUR işletme müdürlüğündeki işçilere verilen memurluğa geçiş hakkını talep etmekteyiz. Hepimiz kamu personeli seçme sınavı ve mülakatıyla işe 2003 ve sonrasında girdik, genç ve dinamik bir iş gücüne sahibiz. Bu kapsamların birinden faydalanmamız ülkemize hiçbir şekilde ekstra bir maliyet getirmeyecek hatta bilgi ve becerilerimizi gittiğimiz yerlerde kullanarak ülkemize fayda sağlayacağımızı düşünmekteyiz.

Çaykurda çalışan işçiler 6.6.2011 tarih ve 30005 sayılı yazı üzerine 233 sayılı kanun hükmünde kararnamenin 29. Maddesine göre bakanlar kurulunca 7.6.2011 tarihinde kamu yararı gözetilerek memurluğa geçirilmişlerdir.

Biz kamuda çalışan işçilerin hepsinin aynı haklara sahip olduğunu bilmekteyiz. Bu yüzden bizlerde Çaykur’daki meslektaşlarımıza verildiği gibi memurluğa geçiş hakkı talep etmekteyiz.

SAYGILARIMIZLA

Bu haber toplam 3761 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!