1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TBMM Heyeti Siirt’te
TBMM Heyeti Siirt’te

TBMM Heyeti Siirt’te

İlimiz Siirt’te yaşanan cinsel istismar olayını incelemek üzere Siirt’e gelen TBMM İnsan Hakları Komisyonu üyeleri çalışmalarına başladı.

A+A-

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Zafer Üskül ve komisyon üyesi Devlet eski Bakanı Güldal Akşit ile Kayıp Çocukları Araştırma Komisyonu'ndan Akif Ekici, Mehmet Sevigen, Sevahir Bayındır ve M. Emin Ekmen Siirt'te temaslarda bulunacak.

 

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Zafer Üskül ve eski Devlet Bakanı Gürdal Akşit'ten oluşan komisyon üyeleri adliyeye giderek, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Karamık ile görüştü.

 

Burada bir açıklama yapan Komisyon Başkanı Zafer Üskül, "Siirt'teki tecavüz olayı ile ilgili inceleme yapmaya geldik. Bu olayda herhangi bir biçimde görevli olan ne kadar kamu görevlisi varsa hepsiyle görüşeceğiz. Okul Müdürü, Milli Eğitim Müdürü, İstihbarat Şube Müdürü, Asayiş Şube Müdürü, İl Emniyet Müdürü, Vali, Başsavcı ve o mahallenin muhtarı gibi tüm kamu görevlileriyle görüşeceğiz. Varsa bazı yazılı belgeleri alacağız ve Ankara’ya dönüp bir değerlendirme yapacağız.

 

Bu haber toplam 2444 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!