1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tarımsal Öğretimin 164.Yıldönümü kutlu olsun
Tarımsal Öğretimin 164.Yıldönümü kutlu olsun

Tarımsal Öğretimin 164.Yıldönümü kutlu olsun

10 Ocak 1846’da İstanbul-Ayamama Çiftliği’nde “Ziraat Mektebi Âliyesi” adıyla başlayan tarımsal öğretimin bu yıl 164. yılını kutlamaktayız.

A+A-

Ülkemiz tarım arazisi büyüklüğü yönünden dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer almasına karşılık alt yapı yatırımlarında eksiklikleri bulunmaktadır. Dünya pazarında acımaz bir rekabetin yaşandığı günümüz dünyasında tarımsal ürünlerle yer alabilmemiz nitelikli iş gücünün arttırılması ve tarımla uğraşanların eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi ile orantılıdır. Gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesi tarım sektöründe yer alanların sorumlulukları arasındadır. Halkımıza sağlıklı gıda sunmak en önemli görevimizdir. Tarım her geçen gün artan oranda önem kazanmaktadır. Tarım sektöründe bulunan bizlerin yükü ağır, sorumluluğu büyüktür.

 

“TARIM HAFTASI” vesilesiyle; Tarım sektöründe yer alarak İnsanlığın var olmasına ve varlığını sürdürmesine katkı sağlayan, alın terini akıtan,  üretimde bulunan, bu üretimin kalitesini ve verimini arttırmaya çalışan, Sanayicisine, Mühendisine, teknisyenine, çiftçisine, üreticisine, işçisine insanlık adına şükranlarımızı sunarız.

 

Mutlu, huzurlu, bereketli ve sağlıklı nice yıllar dileriz.”

 

Siirt Ziraat Mühendisleri Odası

Bu haber toplam 1925 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!