1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Tarım Haftası nedeniyle kutlama mesajı
Tarım Haftası nedeniyle kutlama mesajı

Tarım Haftası nedeniyle kutlama mesajı

Tarım Haftasının 165.Yıldönümü dolayısıyla Siirt Ziraat Mühendisleri Odası kutlama mesajı yayımladı.

A+A-

TARIMSAL ÖĞRETİMİN 165.YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

 

          OECD ve FAO’nun ortak 2010 yıllık Tarım Tahmin Raporunda gıda fiyatlarının ve dünyadaki açlığın giderek aratacağı belirtilmektedir.Raporda yaşanan iklim değişiklikleri ,azalan üretim ve artan nüfus  tarımsal ürünlere olan talebi arttıracağını,dünya tarımsal üretiminin arttırılamaması durumunda ciddi sıkıntılar ve fiyat artışları yaşanacağı belirtilmiştir.

 

         Ülkemiz tarım arazisi ve kapasite büyüklüğü yönünden dünyanın sayılı ülkeleri arasında yer almaktadır. Dünya pazarında acımaz bir rekabetin yaşandığı günümüz dünyasındaergün demirhan tarımsal ürünlerle yer alabilmemiz ve üretimimizi arttırmamız gerekmektedir. Bunu sağlamak nitelikli iş gücünün arttırılması ve tarımla uğraşanların eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi ve teknik alt yapının iyileştirilmesi mümkündür. Tarımsal üretimi arttırmak için çalışırken ülkemiz tarımsal varlığını korumak önemlidir.

 

        Gelecek nesillerin sağlıklı yetişmesi tarım sektöründe yer alanların sorumlulukları arasındadır. Halkımıza yeterli ve sağlıklı gıda sunmak en önemli görevimizdir. Tarım her geçen gün artan oranda önem kazanmaktadır. Tarım sektöründe çalışanların  yükü ağır, sorumluluğu büyüktür.

 

        10 Ocak 1846'da İstanbul-Ayamama Çiftliği'nde "Ziraat Mektebi Âliyesi" adıyla başlayan tarımsal öğretimin bu yıl 165. yılını kutlamaktayız.

 

        ‘’TARIM  HAFTASI‘’ vesilesiyle; Tarım sektöründe yer alarak İnsanlığın var olmasına ve varlığını sürdürmesine katkı sağlayan, alın terini akıtan, üretimde bulunan, bu üretimin kalitesini ve verimini arttırmaya çalışan, Sanayicisine, Mühendisine, teknisyenine,  çiftçisine, üreticisine, işçisine insanlık adına şükranlarımızı sunarız. Tüm ülkemizin TARIM HAFTASI kutlu olsun.

 

              

             Mutlu, huzurlu, bereketli ve sağlıklı nice yıllar dileriz.

 

Ergün DEMİRHAN

Siirt Ziraat Mühendisleri Odası

Bu haber toplam 1868 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!