1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taraftar isyanda: “Artık Yeter!” dedi
Taraftar isyanda: “Artık Yeter!” dedi

Taraftar isyanda: “Artık Yeter!” dedi

İstanbul, Yalova, Siirt taraftarlarının elele birlikte destekledikleri A.Üsküdar maçında alınan sonuçtan ziyade takımın ruhsuzluğu ile yönetimin ilgisizliği ve nezaketsizliği karşısında taraftar “Artık Yeter” dedi.

A+A-

Siirtspor Taraftarlar Derneği  Başkanı Çetin Akınay, Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada şu satırlara yer verdi:

“Hiçbir inancımız kalmamıştır. Artık Yeter”

Büyük umutlarla baktığımız A.Üsküdar maçını kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Öncelikle stadı dolduran tüm gurbetçi Siirtlilere teşekkürlerimizi sunuyorum. İstanbul’dan, Yalova’dan örgütlenerek stada akın eden taraftarın desteği gerçekten görülmeye değerdi. Ama maalesef takımımız ruhsuz bir oyun oynayarak taraftarı hayal kuraklığına uğrattı. Gerçek olan şey şudur; Umursamaz yönetimin farklı hesapları oyuncalara da yansımıştır ve takımı adeta bir enkaz haline getirmiştir. Bu maçta bunu net olarak gördük. Hem oyuncular hem de yönetim bu taraftarı hak etmiyor. Stada gelen yaklaşık 2 bin taraftarın yanına kulübün başındaki kişi olmak üzere yönetimden herhangi biri tenezzül edip gurbetçi taraftarımıza hoş geldiniz bile demediler. Hepsini kınıyorum. Bugün izlediğimiz maçta takımı enkaz halinde gördük. Siirtspor’a yakışmayacak bir oyunla kötü bir sonuç aldık. Yönetimin,  taraftara ve seyirciye olan tavrı anlaşılmadığı gibi Siirt’teki taraftara soğukluğu İstanbul’daki gurbetçi taraftarlarımıza da aynı şekilde yansıtmışlardır. Şunu herkes bilsin ki, kimse Siirtspor’un taraftarından daha üstün değildir. Yöneticiler ve sporcular gelip geçicidir. Kalıcı olan her zaman Siirtspor ve taraftarıdır. Hiç kimsenin Siirtspor’un başında zorla gibi bir mecburiyeti yoktur. Siirtspor’un da kimseyi zorla başında bırakmaya ihtiyacı yoktur. Siirtspor’umuz hiçbir zaman sahipsiz kalmamıştır. “Bize bu takımı zorla verdiler” diyen insanlar hiçbir şeyin zorla olmayacağını artık anlamalıdırlar. Takımımızı bugünkü yönetime verenler ortaya çıkıp her şeyi açıklasınlar. Yöneticilere sesleniyorum; Zorla güzellik olmaz. Eğer bu takımın başında kalmak istemiyorsanız kendinize yakışır bir şekilde çekip gidin. Bu taraftar zamanı geldiğinde bir telefonla insanları milletvekilleri seçmiştir. Ama seçilen şahıslar, kendi taraftarına “vampir” gözüyle bakmaktan ve taraftara “yamyam” diyerek haddini aşmıştır.

Yeter Artık!

Takımımızı Siirt’ten kopardınız sustuk

Takımımızın renklerini değiştirdiniz sustuk

Takımımızın tüm yerli topçularını gönderdiniz sustuk

Seyirciye taraftara ihtiyacımız yok dediniz sustuk

Hiçbir zaman Siirt halkıyla barışık olmadınız, hep mesafe koydunuz yine sustuk

Yamyam dediniz yine sustuk

Futbol turnuvalarının olmazsa olmazlarından davullarımızı sahaya yasakladınız sustuk,

Maç günleri Siirt’e gelip maçtan hemen sonra apar topar yangından kaçar gibi memleketimizden gittiniz yine sustuk

Tribünlerde ayağa kalkıp el kol hareketi yaptınız sustuk,

Ama artık yeter!

Bugüne kadar hep memleketimizin tek eğlencesi ve sosyal aktivitesi olan takımımızın selameti için, aman her şey zamanla düzelir dediğimiz için hep sustuk.

Hiçbir zaman şeffaf olmadınız. Takımın hocasını hiç alakasız bir zamanda dalavereyle gönderdiniz yine sustuk.

Cumartesi günü oynanan son maçımız Üsküdar maçında sahayı dolduran binlerce taraftara bir teşekkür etmeyi bile çok gördünüz. Biz yine sustuk.

Ama artık yeter!

Artık Siirt halkının size hiçbir inancı kalmamıştır. İyi niyet içerisinde olmadığınız ve başka hesaplar içerisinde olduğunuz artık aşikâr.

Biz bugünden itibaren Taraftar Derneği olarak yeni bir yol haritası çizeceğiz. Kulübü bugünkü yönetime teslim eden, yönetime teslim ettiğinde “kesinlikle bu takım İstanbul’a gitmeyecek” diyen ve bunun sözünü verenleri Siirt kamuoyuna havale ediyorum. Bu takım teslim edildiği gibi derhal geri alınmalıdır.

Biz Taraftar olarak yeni bir yol haritası çizeceğiz.

 

Bu haber toplam 4362 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!