1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taraftar Başkanıyla Siirtspor’u konuştuk
Taraftar Başkanıyla Siirtspor’u konuştuk

Taraftar Başkanıyla Siirtspor’u konuştuk

Siirtspor meseleleri bir yandan istihbarat örgütlerinin sırları gibi gizli tutularken bir yandan da taraftar kulübün önümüzdeki yıl ne yapacağını merak ediyor.

A+A-

Siirtspor’un Siirt’te hiçbir irtibat bürosu olmadığı, kulüp yöneticilerinin de telefonlara cevap vermediği için merak edilen sorulara cevap bulamayan Siirt’teki futbol kamuoyu Siirtspor’dan gün geçtikçe soğumaya başlıyor. Bu durum kulüp yöneticilerinin ne kadar umurundadır bilinmezken taraftar cephesinde durum nedir? Taraftar ne düşünüyor? Taraftar Başkanı Çetin Akınay, Siirtspor’la ilgili değerlendirmelerini Siirtliler.Net’e yaptı.

Taraftarın şu anda kafasındaki tek soru işareti Siirtspor’un önümüzdeki yıl ne yapacağıdır. Tüm spor kamuoyunda bu soru işareti var. Yönetim ne yapacak? Devam edecekmi, bırakacak mı bırakacaksa kimler alacak. Bunun bir an önce kamuoyuna açıklanması gerekiyor. Ortalıkta dolaşan bazı dedikoduların Siirtspor’a zarar verdiğini görüyoruz. En son Diyarbakır’daki hemşehrimiz Adnan Öktüren’in ismi geçti. Tabi Öktüren’in geçmiş yıllardaki tecrübesi ve futbol hakkındaki bilgisi bizi sevindiriyor ama mevcut şartlarda takımın başına gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz. Takımın şu anki borcunun ne olduğunu, hangi durumda olduğunu kaç topçusu olduğunu bilmiyoruz.

Aldığımız duyumlar yönetimin tüm topçularla sözleşmesini feshettiği ve gelecek yönetimin yükünün çok ağır olduğu yönünde. Böyle birşey varsa zararı Siirtspor’a olacaktır. Önümüzdeki yıl büyük ihtimalle 3.ligler kalkacak. Şampiyon olan takımların 2.lige çıkacağı ve şampiyon olmayan takımların da deplasmanlı amatör ligde mücadele edeceğini biliyoruz. Siirt halkı, Siirtspor camiası, eski sporcularımız birlik beraberlik için elele verip geleceğimizi masaya yatırmalıyız. Taraftar olarak hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız. Ancak sadece taraftar değil, tüm Siirtspor camiası elini taşın altına koymalıdır.

Fadıl Akgündüz başkanlığındaki yönetimin taraftarla yıldızları hiç barışmadı. Taraftar hep yok sayıldı. Bu dönemde aynı ilişkiler devam edecek mi?

Geçmişte büyük olumsuzluklar yaşandı. Biz taraftar olarak Siirtspor kulüp başkanlığını yapan herkese saygıyla yaklaştık. Ama bu saatten sonra kişisel sorunları ortadan kaldırmak gerek. Bizim için Fadıl Akgündüz’ün ismi ya da Çetin Akınay’ın ismi önemli değil. Biz Siirtspor’un ismini önemsiyoruz. Taraftarı tanıyan kazanır. Ama tanımayan eksik kalacaktır. Taraftar Siirtspor’a sahip çıkan herkese saygıyla yaklaşmıştır ama zarar veren herkese de karşı çıkmıştır. Geçmiş başkanların hataları olabilir ama hiçbir zaman Siirtspor’a zarar vereceklerini akıllarından geçtiğini düşünmüyorum.

Taraftar önümüzdeki sezon için hazır mı?

Taraftar Siirtspor’un geleceği için çalışmalarını sürdürüyor. Gece-gündüz demeden, yaz-kış demeden her zaman Siirtspor için nereye olursa oraya gitmiştir. Biz bundan hiçbir zaman ödün vermeyeceğiz.

Kulüp yine İstanbul’da mı kalacak. Önümüzdeki yıl yine İstanbul’da kalırsa tepki gösterecek misiniz? Tepkiniz nasıl olacak?

Fadıl Akgündüz’ün, Adnan Öktüren’le görüştüğünü ve Öktüren’in takımın başında olacağını duyduk. Öktüren, Siirt’e gelip bazı araştırmalar yaptı. Bazı topçularla ön görüşme yaptı. Bununla beraber Siirtspor’un Siirt’te ikamet edeceğine dair bilgi aldık. Siirtli yerli topçularımıza sahip çıkılmasını istiyoruz. Takım İstanbul’da kalırsa tepkimiz geçen sene olduğu gibi devam edecektir.

Bu tepkiniz alışılmış bir şekilde basın açıklaması tarzında mı olacak? Yani pasif tepki mi?

Tepkimiz basın kanalıyla olacağı gibi statta da tepkimizi göstereceğiz. Takımın İstanbul’dan geleceğini düşünüyoruz. Ama yinede gelmediğini görürsek demokratik tüm haklarımızı kullanacağız. Gerekirse üyeler arasında imza toplayıp olağan üstü kongreye gidilerek yönetimin değişmesini sağlayacağız.

Fadıl Akgündüz kulübü bırakacak mı?

Şuanda böyle bir düşüncesinin olup olmadığını bilmiyoruz. Aldığımız bilgilere göre Alpay Özalan tamamıyla Siirtspor’la ilişkisini kesmiş ve onun görevinin Adnan Öktüren’e verildiğini yönündedir.

Öktüren’le görüştünüz mü hiç?

Görüşmemiz oldu. Siirt’te birlik beraberlik olmadığı sürece kesinlikle bu takımın başına gelmeyeceğini, Siirt’te herkes elini taşın altına koymadığı sürece başarı sağlanamayacağını söyledi. Şöyle bir düşüncesi var. Siirtspor’un artık kazanacağı tek bir şey var 2.lige çıkmaktır. Çıkmadığı takdirde çok şey kaybedecektir. Artık profesyonel ligde olmayacak ve tarihe gömüleceğini ifade etti. Siirt’te geçmişte kulüp başkanlığı yapmış ve yönetimde bulunmuş insanların görüşünün alınması gerektiğini dile getirdi. Taraftarıyla, yönetimiyle, başkanıyla, eski topçularıyla ve basınıyla kenetlenmemiz gerektiğini dile getirdi.

Peki sizin Öktüren’e karşı düşünceniz nedir?

Taraftarın şahıslarla hiçbir sorunu olamaz. Siirtspor’u başarıya getirecek dürüst insanlar olduğu sürece ismi hiç önemli değil.

Fadıl Akgündüz ile taraftarın arasında problem var mı?

Benim şahsi hiçbir problemim yok. Her ailede sorunlar yaşandığı gibi spor camiası olarak bizim ailemizde de ufak tefek sorunlar yaşandı. Geçmiş kulüp yöneticilerinden Mithat Saraçoğlu, Takiddin Yarayan, Ömer Faruk Helvacıoğlu, Feridun Bağış, Mervan Gül ve Beşir İlçin gibi başkanlara saygım olduğu gibi Akgündüz’e de aynı saygıyı duyarım. Çünkü sonuçta bu ailenin reisidir.

Son cümlelerinizi alabilir miyiz?

Yaklaşık 4 yıldır derneğimizle iç içe olan iyi ve kötü günde yanımızda olan, iyi gördüğünde iyiliğimzi anlatan kötü gördüğünde de sert bir şekilde bizi eleştiren Siirtliler.net sitesi ve özellikle genel yayın yönetmeni Eyüp Güzel’e taraftar adına teşekkür ediyorum.

Bu haber toplam 4442 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!