1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tanju Çolak: “Gerekirse Kandil’e giderim”
Tanju Çolak: “Gerekirse Kandil’e giderim”

Tanju Çolak: “Gerekirse Kandil’e giderim”

Belediye Başkanına “gerekirse Kandil’e bile giderim” dedi. Sonra Siirtliler.Net’i arayarak “evet açıklamalarım doğrudur” dedi. Milli futbolcularımızdan Tanju Çolak, bu açılamayı niye yaptı. Ayrıntılar aşağıda…

A+A-

Milli Futbolcularımızdan Tanju Çolak, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak’ın sorusu üzerine “kaçırılanlar için gerekirse Kandil’e bile giderim” dedi.

Siirtspor Başkanı Fadıl Akgündüz, Siirtspor Asbaşkanı Adnan Öktüren ve milli futbolcularımızdan Tanju Çolak önceki gün Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak’ı makamında ziyaret ettiler.

tanju çolak siirtte

TANJU, AÇIKLAMASINI TELEFONLA ARADIĞI SİİRTLİLER.NET’E DOĞRULADI

Çeşitli yayın organlarında da çıkan “gerekirse Kandil’e giderim” yönündeki haberlerle ilgili açıklamaları için Siirtliler.Net’i telefonla arayan milli futbolcumuz Tanju Çolak, “açıklamalarım doğrudur” dedi ve o açıklamaların nasıl geliştiğini şu ifadelerle anlattı:

“Siirtspor Başkanı Sn.Fadıl Akgündüz ile birlikte Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak’ı makamında nezaket ziyaret bulunduk. Ziyaret sırasında Şirvan’daki bir barajdan kaçırılan işadamlarıyla ilgili Belediye Başkanı Selim Sadak tarafından ‘kaçırılan işçileri teslim almaya gitsek gelirmisiniz?’ yönünde gelen soruya ‘Bölgenin artık huzura kavuşması için, artık bu coğrafyada acılar çekilmemesi için, ülkem için, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir evladı olarak üzerime ne düşüyorsa yaparım. Kaçırılan o işçilerimizin ailelerinin gözyaşları dinmesi için nereye gitmem gerekiyorsa giderim. Ancak bir şartla Diyarbakır’da kaçırılan 4 askerimiz, 1 kaymakam adayımız ve 1 sağlıkçımızın da salıverilmesini istiyorum. Bu konuda siz de destek verin. Bu şartlarla seve seve üzerime düşeni yaparım. Gerekirse Kandil’e bile giderim. Yeterki artık bu acılar dinsin.’ şeklinde cevap verdim.”

tanju çolak - siir

Bu haber toplam 3559 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!